Naujienos

,,Mažųjų poetų pavasario“ šventė

          Minint Pasaulinę poezijos dieną Šiaulių rajono Švietimo centro salėje kovo 21-ąją susirinko jaunieji poezijos kūrėjai – Kuršėnų miesto ir Drąsučių mokyklos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Šventės organizatoriai – Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Renginio vedėja ir iniciatorė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Rudminienė šventės pradžioje pabrėžė, kad renginys skiriamas lietuvių klasiko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 1-4 klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai, susipažinę su Kristijono Donelaičio asmenybe ir kūryba, piešė miniatiūras ir surengė parodą ,,Metų ratas“, kuri buvo eksponuojama per šventę. Vyresniųjų klasių mokiniai deklamavo ,,Metų“ ištraukas, o pradinukai spėliojo, iš kokios kūrinio dalies yra skaitomas tekstas. Savo gražiausius sukurtus eilėraščius deklamavo patys dalyvaujančių mokyklų jaunieji poetai ar jų bendraklasiai. Išsiskyrė Kuršėnų Pavenčių mokyklos ketvirtokė Urtė Kiriliauskaitė, kurios sukurtą ,,Lapo istoriją“ vaidmenimis skaitė pati autorė ir jos bendraklasiai (mokytoja Regina Urbonienė). Kuršėnų Daugėlių mokyklos ketvirtokės Jonė Bagdanskytė ir Ema Stonytė pristatė savo klasės mokinių išleistą kūrybos knygutę (mokytoja Ligita Urbutienė).

          Janina Spulginienė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų skyriaus vedėja, pažymėjo, kad kovo 21-oji yra paskelbta Tarptautine lėlininkų diena. Tai profesinė lėlių teatrų darbuotojų šventė. Renginyje dalyvavo Kuršėnų Pavenčių mokyklos bendrabučio lėlių teatras ,,Lėliukas“ ir žiūrovus nudžiugino puikiai ir nuotaikingai suvaidintomis Kristijono Donelaičio pasakėčiomis ,,Lapės ir gandro čėsnis“ bei ,,Vilks provininks“ (vadovės - auklėtojos Rasa Poškienė ir Irena Daujotienė).

        Šventėje pristatyta Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mažųjų poetų kūryba. 2014 m. išleista elektroninė eilėraščių knyga ,,Metų ratas“, skirta Kristijono Donelaičio jubiliejui paminėti. Tai linksmų, nuotaikingų eilėraščių rinkinys apie metų laikus, kurioje kiekvienos klasės mokiniai ras savo ar bendraklasių sukurtus tekstukus. Juose atsiskleidžia vaiko pasaulis, savitas žvilgsnis į metų laikus, gimtosios kalbos grožis. Knygelę maketavo pradinio ugdymo mokytoja Diana Bernotienė.

          ,,Mažųjų poetų pavasario“ šventėje dalyvavusi Šiaulių rajono švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Alma Sirienė džiaugėsi, kad auga gausus poezijos mylėtojų būrys. Šiaulių rajono švietimo centro metodininkė Lina Kasparienė jauniesiems poetams palinkėjo išgirsti, ką ,,kalba“ aplink mus esantys daiktai ir ateityje nenutolti nuo poezijos. Renginio pabaigoje Birutė Juknienė, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pradinio ugdymo mokytoja, visus jaunuosius poetus apdovanojo padėkomis.

 

 

 

 

 

 

Alina Šimkevičienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Susisiekite su mumis!