Naujienos

Gerumo pamoka ligoninėje

 Kai gerumu dalijamės,  jo tik daugėja – tai mintis, kuri lydėjusi Kuršėnų Stasio Anglickio mokinius, besiruošiančius Kalėdoms - gražiausiai žiemos šventei. Mokytojų padedami vaikai gamino atvirukus, rašė sveikinimus, linkėjimus, mokėsi dainų,  kalbėjo apie artėjančių švenčių tradicijas bei papročius.

 Visa ši veikla – pasiruošimas tradicinei išvykai į VšĮ Kuršėnų ligoninę bei palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių. 2015 m. gruodžio 17 d. būrelį 6-8 klasių mokinių, lydimų mokytojų Ramutės Zorienės, Ritos Perminaitės – Krasauskienės, ligoninėje džiugiai pasitiko Rajisa Chlebauskienė, direktoriaus pavaduotoja slaugai. Visi iškart pastebėjome, kokie laukiami esame.

 Svečių sukeltas šurmulys privertė ligonius suklusti, kilti iš lovų ir ateiti į II aukšto fojė. Atskubėjo ir medikai. Mokiniai deklamavo eiles, smuikais griežė Ugnė Kasputytė, Andrė Albrikaitė, fleita grojo Ilzė Kazlauskaitė, klarnetu – Ignas Kiburtas, o lumzdeliu – Deimantė Aušbikavičiūtė. Merginų choro, vadovaujamo muzikos mokytojos Ritos Perminaitės – Krasauskienės, dainos sakyte sakė, kad Kalėdos jau čia pat. Kiekvienas ištartas žodis, melodijos virpino susirinkusiųjų širdis, privertė tuo momentu pamiršti liūdesį bei skausmą.

Spalvingos atvirutės, pagamintos pačių mokinių,  nudžiugino susirinkusiuosius.

 Rajisa Chlebauskienė, direktoriaus pavaduotoja slaugai, dėkodama už apsilankymą sakė: „Jūs mūsų mažieji draugai. Ši diena – geriausi vaistai ligoninėje besigydantiems“. R. Chlebauskienė sveikindama artėjančių švenčių proga įteikė mokiniams saldžią dovaną.

 Po muzikinės programėlės ligoninėje mokiniai su mokytojomis aplankė palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje gulinčius ligonius, įteikė atvirukus, bendravo.

Sakoma, kad  pasidalintas džiaugsmas padvigubėja, o pasidalintas skausmas perpus sumažėja...

 Tai, ką patyrėme, išgyvenome ligoninėje, buvo gyva gerumo pamoka, privertusi pamąstyti apie žmones, esančius šalia mūsų.

 

 

Ramutė Zorienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos etikos  mokytoja

Susisiekite su mumis!