Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla
į pradžią turinys susisiekite
lt    en
Naujienos spausdinti

Italijos moksleivių viešnagė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

Gegužės mėnesio 26-31 dienomis Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje lankėsi Italijos Arcore miestelio, esančio netoli Milano, Santa Dorotea licėjaus 27 moksleiviai ir dvi jų mokytojos. Šios mokymo įstaigos bendruomenė parašė projektą ,,Learning week“ (,,Mokslo savaitė“), kurio tema – plastiko perdirbimas, rūšiavimas bei panaudojimas, ir ieškojo tarptautinių partnerių. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos direktorės Danutės Lotiukienės iniciatyva anglų kalbos mokytojos Laura Daujotienė bei Lina Dovtartienė su aštuntų klasių mokiniais įsijungė į šį dvejus metus trunkantį projektą.

Ruošdamiesi atvykti į Lietuvą, Italijos moksleiviai rengė įvairius pristatymus ir rinko medžiagą apie plastiko sukūrimą, jo fizines ir chemines savybes, domėjosi jo perdirbimu savo šalyje, panaudojimo galimybėmis, analizavo ekologinę situaciją. Mūsų mokyklos aštuntokai taip pat atliko minėtus parengiamuosius darbus.

Svečiai, lankydamiesi Kuršėnuose, tikrai neturėjo kada nuobodžiauti, jų laukė įdomi ir naudinga veikla, kuria pasirūpino mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė bei anglų kalbos mokytojos. Pirmąją viešnagės darbo dieną italų ir lietuvių moksleiviai dirbo mišriose grupėse, dalijosi savo surinkta medžiaga apie plastiką ir kūrė bendrus pristatymus. Baigiamojoje konferencijoje visos darbo grupės pristatė bendrus projektus, lygino Italijos ir Lietuvos ekologinę situaciją. Italų delegacijos nariai taip pat turėjo galimybę susipažinti su mūsų mokykla, čia įkurtu poeto Stasio Anglickio muziejumi, Kuršėnų miestu, lankėsi Kuršėnų miesto seniūnijoje, bažnyčioje. Kuršėnų meno mokykloje, vadovaujami čia dirbančių pedagogų, iš plastiko butelių gamino gėles ir jas pasodino į ,,gėlių upę“. Vieną dieną svečiai, pasiskirstę grupelėmis, lankėsi pamokose ir bendravo su mūsų mokyklos moksleiviais įvairiomis temomis. Jauniems žmonėms rūpėjo viskas: ne tik mokslo metų trukmė, mokymosi sąlygos, bet ir italų mokinių mada, laisvalaikis, mėgstama muzika, sportas. Artimiau susipažinti ir pabendrauti moksleiviai galėjo diskotekoje, kuri visiems pasirodė labai smagi. Kuršėnų kūrybos namuose italai gamino suvenyrus iš molio, medžio, šiaudų. Viena diena buvo skirta svečių išvykai į Šiaulius. Lankytasi UAB ,,Putokšnis“, kur perdirbamas plastikas, Kryžių kalne, Chaimo Frenkelio viloje. Žaliūkių malūnininko sodyboje jaunimas mokėsi kepti duoną.

Paskutinė viešnagės diena praleista Palangoje, aplankytas čia esantis gintaro muziejus, botanikos parkas, pramogauta. Vakare Olesinėje, už Kuršėnų esančioje sodyboje, įvyko baigiamasis renginys. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos aštuntokas Marius Milieška mūsų moksleivių vardu tarė italų delegacijos nariams padėkos žodį, buvo apdovanoti aktyviausi dalyviai, vyko diskoteka, įvairūs žaidimai. Į kelionę namo svečius palydėjo geografijos mokytojas Remigijus Vaznys ir anglų kalbos mokytoja Jadvyga Jucytė, kurie svečiams aprodė įžymiausias Vilniaus  vietas.

Anglų kalbos mokytojos Laura Daujotienė ir Lina Dovtartienė, kurios visur lydėjo svečius, džiaugėsi mūsų mokyklos mokiniams sudaryta galimybe gyvai šnekėti anglų kalba, lavinti bendravimo įgūdžius. Vaikai iš tiesų daug sužinojo ne tik apie gamtos apsaugą, plastiko perdirbimą, bet ir apie Italiją, susirado daug naujų draugų, su kuriais jau dabar bendrauja internetu. Antras susitikimas su Italijos moksleiviais turėtų įvykti kitais metais.

 

 

 

 

Alina Šimkevičienė,

lietuvių kalbos mokytojaSusisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti