Naujienos

Jaunųjų kūrėjų popietė Gruzdžiuose

          Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazija šį pavasarį paskelbė jaunųjų kūrėjų konkursą „Kuriu eilėraštį“, kuriam buvo galima pateikti  tik vieną, labiausiai kūrybą atspindintį eilėraštį. Iš mūsų mokyklos šiam konkursui savo eilėraščius pristatė  Aistė Klinauskaitė (6b kl.) ir Arenijus Lideikis (10 kl.). Abu konkurso dalyviai su mokytojomis Birute Šufinskiene ir Alina Šimkevičiene buvo pakviesti dalyvauti jaunųjų poetų popietėje, kuri vyko Gruzdžiuose gegužės 21 dieną.

          Šventė vyko Gruzdžių miestelio bibliotekoje. Sužinojome, kad konkursui savo darbus pristatė net 35 dalyviai iš Šiaulių rajono mokyklų. Visus kuriančius mokinius sveikino poetas Jaunius Kulnys. Jis papasakojo apie tai, kad jam įkvėpimo šaltinis dažniausiai būna gamta, žmogiški jausmai, prisiminimai, atskleidė kūrybos reikšmę žmogui. Mums buvo įdomu pasiklausyti tikro poeto minčių.

          Kiekvienas jaunasis konkurso dalyvis deklamavo savo eilėraščius. Šventės pabaigoje konkurso laureatai buvo apdovanoti diplomais, prizais. Džiugu, kad Aistė Klinauskaitė užėmė 2 vietą (tarp 5-8 kl. mokinių), o Arenijus Lideikis (tarp 9-12 kl. mokinių) buvo paskatintas už kūrybą.

          Grįždami namo aplankėme Stasio Anglickio dukters, taip pat poetės Jolantos Aglickaitės-Šleževičienės  ir jos vyro Aligijaus Šleževičiaus kapą, esantį Kužiuose. Mes pagerbėme šių šviesių žmonių, kurių namai visada buvo atviri poezijos mylėtojams, amžino poilsio vietą.

          Dalyvauti popietėje patiko, buvo smagu būti tarp bendraminčių, pasiklausyti tikro poeto balso ar nulenkti galvą jau išėjusiam.

 

Jaunieji poetai su poetu J. Kulniu

 

Kužių kapinėse

 

Aistė Klinauskaitė, ,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė

Susisiekite su mumis!