Naujienos

Mokykloje paminėta Sausio 13-oji

 

Sausio 13-oji Lietuvoje - tai Laisvės gynėjų diena. Mes ją minime kasmet su liūdesiu širdyje. 1991-aisiais metais Vilniuje, prie televizijos bokšto, žuvo 14 žmonių, gindami Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Šie žmonės žuvo, kad šiuolaikinis jaunimas turėtų laisvę. Bet ar visada mes ją tinkamai vertiname?

Mokykloje sausio 13-ąją per pirmą pamoką kartu su mokytojais uždegėme žvakutes, tylos minute pagerbėme žuvusius, kalbėjome apie tos dienos įvykių svarbą mūsų istorijoje. Mokytojai pasakojo apie tai, ką jie išgyveno 1991-ųjų metų Sausio 13-ąją, pasidalino prisiminimais.

Taip pat gruodžio 17 d. – sausio 15 d. mokykloje buvo paskelbtas projektas ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Vaikai apklausė 1991-ųjų metų Sausio 13-osios dienos liudininkus, savo tėvus, senelius, pažįstamus, ką jie prisimena apie tų dienų įvykius, ką tuomet jautė ir mąstė, aprašė įspūdžius rašiniuose. Buvo pateikta daugiau nei 20 darbų. Geriausiais pripažinti Aldo Variakojo  (6a kl.), Miglės Bujaitės (8b kl.) ir Arno Žilevičiaus (5a kl.) rašiniai.  Visų konkurso ,,Ką jaučiau 1991-ųjų Sausio 13-ąją?“ dalyvių darbai bus saugomi mokyklos muziejuje.

 

 

 

 

  

 

Kristina Klemanskaitė, 6c kl. mokinė,

,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė

 

 

Susisiekite su mumis!