Naujienos » Dienoraštis

Kuršėnų rudens derliaus mugėje

Ekskursija su biologijos mokytoju

Visiems gerai besimokantiems ir padariusiems pažangą aštuntokams jau antrą kartą biologijos mokytojas Nerijus Medeišis suorganizavo ekskursiją. Šį kartą važiavome į Žagarę. Kadangi kelionė nemokama, atsirado tikrai daug važiuojančių.

 Lietingą gegužės penktadienio popietę išvažiavome iš Kuršėnų, bet nuotaikos prastas oras netemdė. Kelionės tikslas šį kartą nebuvo pramogų parkas, o turėjome susipažinti su Žagarės regioniniu parku ir į Raudonąją knygą įrašytais čia esančiais augalais ir gyvūnais.

plačiau
Mokymai tėvams „Pozityvi tėvystė“

 Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje baigėsi 4 savaičių „Pozityvios tėvystės“ mokymai, kueių metu su tėvelių grupe bendravo psichologė Jurgina Simonavičienė ir socialinė pedagogė metodininkė Violeta Baniulienė.

 Mokymai „Pozityvi tėvystė“ skirti tėvams, auginantiems 3-12 metų amžiaus vaikus ir turintiems klausimų apie pozityvų vaikų auklėjimą.

plačiau
 Pamoka „Natūralios Vijurkų pievos“

 Balandžio mėn. 2c klasės mokiniai turėjo įdomią pamoką apie natūralias Vijurkų pievas, kurią vedė Šiaulių universiteto edukologijos fakulteto 3 kurso studentė Vaida Skėrytė.

 Pamokos tikslas –  supažindinti su biologine šių pievų įvairove, pievų išsaugojimo svarba. Mokiniai tą dieną  mokėsi kitaip –  jie ne tik klausėsi ir žiūrėjo, bet buvo patys tyrėjai: liesdami, ragaudami, žaisdami mokėsi atskirti augalus.

plačiau
Motinos dienai skirtas koncertas

 Viena iš gražiausių metų švenčių – Motinos diena – Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje minima kasmet. Šiemet aktų salėje vos tilpo jaunieji atlikėjai, jų mamos, močiutės, šeimos nariai. Šventinę nuotaiką sukūrė puiki scenos dekoracija – tai mokytojų Gražinos Miknienės ir Roberto Matučio dovana visoms mamoms. Šventinį koncertą ruošė muzikos mokytoja Rita Perminaitė-Krasauskienė. Jos vadovaujamas mokyklos choras ,,Vaivorykštė“ pradėjo šventę daina ,,Mama, pakylėk ligi dangaus“.  Žaismingai ir nuoširdžiai koncerto vedėjos penktokės Ilzė Kazlauskaitė ir Andrė Albrikaitė kvietė susirinkusius pasidžiaugti pavasario švente – Motinos diena, pamąstyti apie atsakingą ir labai prasmingą motinos vaidmenį vaiko pasaulyje. Ne viena mama ir močiutė braukė džiugaus jaudulio ašaras, klausydamos eilėraščių.

plačiau
Saulėta pavasario diena, skirta Motinos dienai

 Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 2a ir 2b klasių mokiniai pakvietė savo mamas į Pakruojo dvarą. Mamytės pasirūpino dvariškių drabužiais ir įsijautė į XIX amžiaus pabaigos laikotarpio žavesį bei eleganciją. Mamas buvo sunku atpažinti dvaro aplinkoje. Mokiniai taip pat pasipuošė to laikmečio rūbais.

 Antrokėliai aplankė Pakruojo dvarą ir susipažino su senovine kasdienybe ir dvaro pramogomis. Vaikai jodinėjo žirgais, pabuvojo pas dvaro kalvį, susipažino su kvepalų gamyba, aplankė arklio muziejų, pasivaikščiojo dvaro parko takeliais.   Visus lydėjo gera  nuotaika. Sugrįžę mokiniai įspūdžiais pasidalino su kitais šeimos nariais.

plačiau
Konferencija Gilvyčių mokykloje

 2015 m. balandžio 15 dieną Šiaulių rajono Gilvyčių mokykloje jau antrus metus  iš eilės vyko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių ir mokytojų regioninė tarpdalykinė konferencija ,,Žemaitijos regiono gamtinė kraštotyra ir etninė kultūra“. Konferencijoje dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Šiaulių, Akmenės ir Telšių rajonų ir pristatė savo paruoštus pranešimus. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklai atstovavo 7b klasės mokinės, parengusios pranešimus. Judita Kazlauskaitė paruošė stendinį pranešimą ,,Velykų švenčių reikšmė ir simbolika dailės pamokoje“ , ją konsultavo dailės mokytoja Gražina Miknienė.

plačiau

Vaikų žemėlapio konkursas ,,Mano vieta šiandienos pasaulyje‘‘

 Lietuvos kartografų draugija organizavo tarptautinį Barbaros Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkursą ,,Mano vieta šiandienos pasaulyje‘‘. Buvo atsiųsta 1000 darbų. Atrinkta 150 geriausių piešinių, kurie bus eksponuojami gegužės mėn. Vilniuje rengiamoje parodoje.
 Tarp atrinktųjų yra 1b klasės mokinės Beatričės Smilgytės ir 1c klasės mokinių Adrijos Gurnytės ir Almedos Verkytės piešiniai. Sveikiname mokines ir jų mokytojas Miglę Petrauskienę ir Iloną Einingienę.
 

plačiau
Profesijų diena ,,Šok į tėvų klumpes“ Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

Profesijų diena „Šok į tėvų klumpes“ 

 

Balandžio 10 diena Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo netradicinio ugdymo diena, skirta supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis. Ugdymo karjerai koordinatorė Ramutė Zorienė kartu su karjeros ugdymo komanda (socialine pedagoge Violeta Baniuliene, psichologe Jurgina Simonavičiene, mokytojais Rita Perminaite-Krasauskiene, Robertu Matučiu bei Alma Baltutiene) suorganizavo didžiulį, visos mokyklos bendruomenės narių dėmesį patraukusį renginį. Į mokyklą prigužėjo daug svečių: tai buvo ir studentai iš Šiaurės Lietuvos kolegijos, ir įvairių profesijų atstovai.

plačiau

 JMB kovo 20 d. vyko į Kauno  Aleksandro Stulginskio universitetą paminėti Tarptautinės miškų dienos ir sudalyvauti „Proto mūšyje“. Šventėje dalyvavo A. Stulginskio rektorius, Aplinkos ministras K. Trečiokas.  Oficialią dalį vainikavo Žemės ir Miško dienų vėliavų pakėlimas. Valgėme kareiviškos košės, dalyvavome „Protmūšyje“ .  Turėjome šaunią palaikymo komandą. Už puikų dalyvavimą gavome ir patį didžiausią tortą.

plačiau
,,Lietuvai ir man“

 Šiemet visi Lietuvos piliečiai švenčia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį. Mūsų mokykla įsijungė į Lietuvos jaunimo organizuojamą akciją ,,Lietuvai ir man“, kuri skirta Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti. Akcijos metu reikėjo pinti trispalves draugystės apyrankes. Mūsų mokiniai  nupynė per 7 000  apyrankių. Labiausiai pasistengė 8 a klasė. Mokiniams, kurie labiausiai įsitraukė į šią veiklą, buvo padovanota nemokama kelionė į Vilnių.

plačiau
Kaziuko mugė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

 Kovo 4 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje šurmuliavo visos bendruomenės pamėgta šventė – Kaziuko mugė. Jau nuo ankstaus ryto net trijuose mokyklos aukštų koridoriuose vyko pasiruošimas, o vėliau ir prekyba.

plačiau
Mokinių iš Bulgarijos viešnagė mokykloje

 Vasario 28 d. mokykloje svečiavosi grupė mokinių iš Bulgarijos Varnos miesto. Juos sutiko mūsų mokyklos mokinių tarybos narės Viktorija, Karolina, Julija, Ema, Emilija. Pirmiausia svečiai buvo pakviesti susipažinti su mokyklos muziejaus ekspozicijomis.

plačiau

 Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos jaunieji miško bičiuliai ,,Ąžuoliukai” nariai yra pirmokai. Neformalaus ugdymo užsiėmimų metu mokiniai skaito kūrinius apie Lietuvos grožį,  susipažįsta su miško gyvūnija ir augmenija,  mokosi,  kaip saugoti ir prižiūrėti  gamtą,  rūpintis miško  gyventojais. Nors  žiema šiemet nebuvo nei gili, nei šalta, bet visgi nusprendėme apsilankyti žvėrelių pamėgtose vietose, nuvežti sukauptų maisto atsargų.

plačiau
Mums nebaisus šaltis ir badas

 Kaip ir kasmet, taip ir šią žiemą mokyklos ugdytiniai stengėsi padėti žiemojantiems paukšteliams ir žvėreliams. Klasėse mokiniai su mokytojais aptarė, koks lesalas tinkamiausias paukšteliams, o maistas – laukiniams žvėreliams. Kiekviena klasė pasirūpino lesyklėlėmis paukšteliams.

plačiau
Gimtųjų žodžių apkabintas

 1999 m. Jungtinių Tautų organizacija vasario 21–ąją paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena.

 Šią dieną paminėjo ir Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pradinių klasių ir priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai. Gimtajai kalbai, jos grožiui ir skambesiui literatūrinę kompoziciją skyrė 3c, 4c klasių mokiniai (mokytojos I. Švambarienė, R. Navickienė). Kuršėnų meno mokyklos 4 klasės kanklių specialybės mokinė V. Maneikytė atliko Vytauto Klovos Ūdrio dainą iš operos „Pilėnai“ . Mokinę ruošė kanklių specialybės mokytoja metodininkė R. Ananjevienė.

plačiau
Atidarytas Jolantos Anglickaitės-Šleževičienės vardu pavadintas lietuvių kalbos kabinetas

 Vasario mėnesį Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo atidarytas Jolantos Anglickaitės-Šleževičienės vardu pavadintas lietuvių kalbos kabinetas. Tai jau antrasis kabinetas mokykloje, pavadintas mūsų mokyklai svarbaus asmens vardu. Pirmasis – dailės kabinetas, pavadintas žinomo Lietuvoje žmogaus, mūsų mokyklos mokinio, architektūros profesoriaus Konstantino Mateckio vardu. Jolanta Anglickaitė-Šleževičienė – poeto Stasio Anglickio dukra, taip pat poetė, daugiau nei prieš metus išėjusi Anapilin, yra išleidusi dvi eilėraščių knygas - ,,Gyvenimo burės“ (2002 m.) ir ,,Žemės delnuos“ (2009 m.). Abiejose savo knygose ir įvairia kultūrine, menine veikla ji didelį dėmesį skyrė savo tėvo – poeto Stasio Anglickio – šviesaus atminimo išsaugojimui

plačiau
Mokymai tėvams Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

 Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko mokinių tėvų diskusija „Šeimos vertybių įtaka vaiko auklėjime“. Savo sėkmės istoriją, apie šeimos vertybes bei jų svarbą vaikų auklėjime papasakojo Daiva ir Alfredas Jonuškos, Kuršėnų miesto šeima ambasadorė.

plačiau
Koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

 Kasmet Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje prieš vasario 16-ąją rengiamas koncertas. Šiais metais šventės programoje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai.  Renginį, kurį ruošė muzikos mokytoja Rita Perminaitė-Krasauskienė,  žaismingai vedė dvi penktokės – Gabija Eigirdaitė ir Ilzė Kazlauskaitė, joms talkino septintokai Aistė Klinauskaitė ir Dominykas Jocas. Šventės pradžioje mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė pasidžiaugė sėkmingai įveiktu pirmuoju mokslo metų pusmečiu, pirmūnais, kurių šiemet ypač gausus būrys.

plačiau