Naujienos » Dienoraštis

Kaziuko mugė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

 Kovo 4 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje šurmuliavo visos bendruomenės pamėgta šventė – Kaziuko mugė. Jau nuo ankstaus ryto net trijuose mokyklos aukštų koridoriuose vyko pasiruošimas, o vėliau ir prekyba.

 Pagrindiniai mugės prekeiviai – mūsų mokyklos mokiniai. Taip pat savo gaminiais prekiavo Amatų centro moterys. Pirkėjus džiugino įvairių prekių gausa bei puiki prekeivių nuotaika. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai iš kitų išsiskyrė pasipuošdami skybėlėmis. Ne vieną pirkėją sužavėjo jų pagaminti mažyčiai inkiliukai. Pradinių klasių mokiniai prekiavo savo  pagamintais darbeliais, netrūko ir pamėgtų apyrankių iš gumyčių bei kitų smulkmenų. Kiekvienais metais populiarūs augalų sodinukai, jie nuo prekystalių dingo pirmi. Mažiesiems prekybininkams talkino auklėtojos bei kartu su vaikais atėję kiti šeimos nariai.

 Ant vyresniųjų klasių mokinių prekystalių puikavosi įvairūs rankų darbo gaminiai, skirti artėjančių šventų Velykų stalo puošimui. Tai ir popierinių gėlių puokštės, atvirukai, servetėlės. Kaip visada buvo gausu įvairių papuošalų bei jiems skirtų dėžučių. Taip pat buvo galima įsigyti ,,išaugtų“ knygų, žurnalų bei žaislų. Šventės metu buvo galima išbandyti laimę loterijose, pasinaudoti grožio salono paslaugomis. Nauja paslauga šiemet – tatuiruotės. Lankytojai iš katalogo pasirinko patikusį piešinį, o tada jis buvo perkeliamas ant rankos ar veido.

 Kaziuko mugė neįsivaizduojama be linksmybių. Jau įsibėgėjus prekybai čia pat susirinkusiuosius linksmino Kuršėnų meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras vadovaujamas Nijolės Kačinskienės bei Kuršėnų meno mokyklos mokomoji kapela ir jos vadovas Eimantas Aušbikavičius. Savo dalyvavimu šventėje džiugino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Nesenstatys širdimi“. Vadovaujami Birutės Poškienės garbaus amžiaus svečiai padainavo kelias dainas. Mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė šventėje dalyvavusiems svečiams įteikė padėkos raštus bei atminimo dovanas.

 Mūsų mokyklos mokiniai taip pat buvo paruošę daug smagių pasirodymų. Klausėmės eilėraščių, įvairiais muzikos instrumentais atliekamų kūrinių, dainavome populiarias dainas, smagiai visi patrepsėjom liaudiškame ratelyje, pasišokome ir šiuolaikinės muzikos ritmu, dalyvavome viktorinose. Mugė pasibaigė, tačiau pakilią šventės nuotaiką kiekvienas parsinešėme į savo namus.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Žaneta Gineitienė