Naujienos » Dienoraštis

Paminėta Sausio 13-oji

 Kasmet Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje sausio 13-ąją dieną minima Lietuvos laisvės gynėjų diena. Ši diena mums labai svarbi ir kiekvienas lietuvis turi žinoti jos prasmę.

plačiau
Padėkos vakaro koncertas Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

 Kasmet prieš Kalėdas Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje rengiamas tradicinis Padėkos vakaras, skirtas padėkoti visiems, kas padeda mokyklos bendruomenei sprendžiant įvairias šiuolaikinio gyvenimo problemas. Koncertas - tai mokinių padėka už suteiktas malonias bendravimo akimirkas, už tėvų, mokytojų, mokyklos darbuotojų skleidžiamą gerumą.  Kalėdinis koncertas sukviečia į mokyklą daugybę  bendruomenės narių. Šiais metais koncerto vedėjai buvo aštuntokai Viktorija Milieškaitė ir Tomas Dankis. Šventinio koncerto organizatorė – muzikos mokytoja Rita Perminaitė – Krasauskienė.

plačiau
Projektas ,,Ekofanas“

 Lapkričio mėnesio paskutinėmis savaitėmis Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo vykdomas projektas „Ekofanas“. Jis skirtas mokyti ir skatinti visą mokyklos bendruomenę rinkti ir rūšiuoti plastiko atliekas, mažinti aplinkos taršą.

plačiau
Pasibaigus 15-ajam Stasio Anglickio moksleivių poezijos konkursui

  Šiaulių rajone šiemet jau penkioliktąjį kartą organizuotas 5-12 klasių moksleivių Stasio Anglickio poezijos konkursas. Piniginę premiją jauniesiems poetams steigia Šiaulių rajono savivaldybė. Konkurso tikslas – skatinti Šiaulių rajono mokinių  kūrybiškumą ir išsaugoti bei puoselėti poeto ir mokytojo Stasio Anglickio atminimą. Pagrindiniai laureatų atrankos kriterijai - meninė kūrybos branda, originalumas ir savitumas, sugebėjimas sklandžiai valdyti eiliuoto teksto kalbą, platus kultūros, literatūros, meno kontekstas. Stasio Anglickio premijos skyrimo komisijai daugelį metų pirmininkavo poeto Stasio Anglickio dukra Jolanta Anglickaitė – Šleževičienė, taip pat poetė, šiemet išėjusi Anapilin. Komisijos pirmininkės pareigas perėmė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė. Komisiją sudaro kompetentingų lietuvių kalbos mokytojų būrys.

plačiau
Paminėta Pasaulinė AIDS diena

 Gruodžio 1-ąją Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje paminėta Pasaulinė AIDS diena. Įėjusius į mokyklą fojė pasitiko stendas, skirtas šiai dienai, televizoriaus ekrane keitėsi vaizdai AIDS prevencijos tema. Pertraukų metu  mokiniams, mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams buvo primenama apie šią pražūtingą ligą, nusinešusią milijonus gyvybių. 

plačiau
Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniai dalyvauja  projekte „American Autumn“ ir nemokamai mokosi   robotikos!

VšĮ Išmanioji mokykla vykdo iš JAV Ambasados lėšų finansuojamą projektą American Autumn“ ir suteikia galimybę Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniams nemokamai mokytis robotikos.

plačiau
Antroji italų moksleivių viešnagė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

Spalio 19-24 dienomis Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje šiemet jau antrą kartą lankėsi Italijos Arcore ir Vimercate miestelių, esančių netoli Milano, mokyklų mokiniai ir du mokytojai. Pavasarį, gegužės mėnesį, buvo atvykusi kita moksleivių grupė.

plačiau
Pedagogės trumpoji stažuotė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla yra šiuolaikinio gyvenimo pokyčiams atvira mokykla, turinti gana modernią ir motyvuojančią ugdymo aplinką. Mokykloje gausu ne tik įvairių vadovėlių, mokymui(si) skirtų priemonių, bet ir informacinių technologijų: kompiuterinių grafoprojektorių, yra interaktyvių ,,Smart“ ir ,,Prometėjas“ lentų. Todėl esama mokytojų, kurie su kolegomis gali dalintis patirtimi apie modernią ir kokybišką pamoką, panaudojant virtualių erdvių mokomąsias programas bei informacines kompiuterines technologijas.

plačiau
Psichinės sveikatos savaitė ,,Dovanoju tau gerą nuotaiką“

Spalio 6-10 dienomis Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko psichinės sveikatos savaitė „Dovanoju Tau gerą nuotaiką“. Įgyvendinant šią programą, siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad pasaulio vystymasis ir gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo visuomenės psichinės sveikatos. Organizuojama veikla buvo siekta, kad kiekvienas bendruomenės narys pasigilintų į tai, ką gali, nori, moka daryti savo ir kitų žmonių psichinės sveikatos labui. 

plačiau
,,Raudonojo kryžiaus“ būrelio narės  paminėjo Pasaulinę pirmosios pagalbos dieną

Rugsėjo 29 dieną Kuršėnuose buvo paminėta Pasaulinė pirmosios pagalbos diena. Viso pasaulio nacionalinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio draugijos jau nuo 2000 metų kasmet mini šią dieną.  Jos paminėjimo renginių organizavimo tikslas — pakelti visuomenės sąmoningumą, supratimą apie pirmosios pagalbos suteikimo nukentėjusiajam būtinumą, pagerbti savanorius, kurie moko pirmosios pagalbos teikimo įgūdžių, kad būtų išsaugotos žmonių gyvybės.

plačiau
Jaunieji europiečiai šventė 15 gimtadienį

2014-09-29 sukako 15 metų, kai buvo įkurta Jaunųjų europiečių sąjunga Demmin'e (Vokietija). Šios organizacijos prezidentas Siegfried Logall į šventę pakvietė ir Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinių delegaciją, lydimą mokytojų R. Zorienės bei R. Perminaitės – Krasauskienės.

plačiau
Mokytojų dienos šventė

Už tą šypseną lyg saulę,
Už geras akis,
Už į platųjį pasaulį atvertas duris,
Už tą šiltą šiltą žodį, tartą iš širdies,
Tegul nors rasotos gėlės padėkot padės.

 

plačiau
Vaikų pažintis su tautosaka

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės, 1-4 klasių mokytojos ir jų mokiniai per pamokas kiekvienais mokslo metais vykdo įvairius  integruotus projektus. Šiais metais prioritetas skirtas pažinčiai su lietuvių tautosaka, jos žanrų įvairove.

plačiau
Vaikų gynimo diena  Kuršėnuose

O mes vaikai,
O mes pasaulis!


Vaikų gynimo diena  Kuršėnuose


Penktadienio popietę Kuršėnų L. Ivinskio aikštėje šurmuliavo miesto vaikai, kuriuos Stasio Anglickio mokyklos entuziastai sukvietė paminėti Vaikų gynimo dieną.

plačiau
Kuršėnuose lankėsi Austrijos - Lietuvos draugijos Vienoje (Austrija) nariai

  Gegužės 20 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytojai bei mokiniai pirmąkart pasitiko svečius iš Austrijos. Atvyko Austrijos – Lietuvos draugijos  prezidentas Wolfgang Klos, generalinis sekretorius Roland Fogel (Vogel), Eva Kynast (Kienast) ir  kiti draugijos nariai. 1997 metai įkurtos Vienoje (Autrija) draugijos tikslas – ryšių tarp Austrijos ir Lietuvos stiprinimas mokslo, kultūros, turizmo srityse.

plačiau
,,Savaitė kitaip” – netradicinė savaitė

  Gegužės mėnesio vieną savaitę Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko mokinių tarybos organizuojamas renginys „Savaitė kitaip“. Mokiniai visą savaitę turėjo į mokyklą ateiti vis kitaip, t.y. apsirengę pagal tam tikrą aprangos kodą.

plačiau
Gėlių autobusiukas vėl atvažiavo!

  Šį pavasarį į Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklą vėl atvažiavo autobusiukas, pilnas žydinčių margaspalvių našlaičių. Ypač smagu, kad toks reiškinys tapo gražia tradicija. 4a klasės mokinės Edos tėveliai – Vilma ir Ramūnas Kavanauskai – jau ne pirmą pavasarį mokyklai dovanoja žydinčių gėlių. Šiemet jie atvežė net 200 kelmų įvairiaspalvių našlaičių! Tiek gėlių tikrai pakanka apsodinti mokyklos gėlynams. 2012 m. pabaigoje, per tradicinį mokyklos Padėkos vakarą, ši šeima buvo apdovanota už pagalbą puošiant mokyklos aplinką ir jai suteikta ,,Mokyklos draugo“ nominacija.

plačiau
„Europos savaitė - 2013“

  2013 gegužės 7-11 dienomis Bobolice mieste (Lenkija) vyko „Europos savaitė - 2013“. Ją  organizavo Jaunųjų europiečių sąjungos prezidentas Z. Logal ir Bobolice miesto savivaldybė. Tokia savaitė vyko  jau tryliktąjį kartą. Šio renginio tikslas – šalių jaunimo bendradarbiavimo skatinimas, Europos dienos paminėjimas bei dalyvių sukurtos rezoliucijos pristatymas. Į susitikimą buvo pakviesti Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos, Demino Pestalocio mokyklos (Vokietija),  Bobolice Agaty Mróz-Olszewskiej gimnazijos (Lenkija), Ščečino Jaunųjų europiečių gimnazijos, Ščečino vaikų namų (Lenkija) delegacijos. Iš mūsų mokyklos dalyvavo 15 mokinių bei 3 mokytojos.

plačiau
,,Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“ (A. de Sent Egziuperi)

  ,,Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“, - taip yra pasakęs žymus rašytojas A. de Sent Egziuperi.  Pasirodo, tokie yra ir mokytojai, kasdien dirbantys mokykloje su mokiniais, po pamokų taisantys jų darbus ir besiruošiantys kitos dienos veiklai, o kai lieka nors laisva minutė, jie pasineria į savo pomėgius, kūrybą. Pedagogai iš tiesų mokykloje labai užimti, tad dažniausiai nėra laiko išsikalbėti su kolegomis ir pažinti kitą asmenybės pusę. Išimtis – edukacinės kelionės, kurių metu gimsta daug naujų idėjų bendraujant. Taip ir gimė puiki idėja suorganizuoti Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pedagogų ir darbuotojų kūrybinių darbų parodą.

plačiau
Balandžio viduryje Lietuvos mokyklose vilnijo konkurso ,,Švari kalba-švari galva

  Balandžio viduryje Lietuvos mokyklose vilnijo konkurso ,,Švari kalba-švari galva" banga.
  Ji pagavo ir mūsų mokyklos 5- 10 klasių mokinius. Per integruotas lietuvių kalbos ir informatikos pamokas mokiniai atliko ir bandomąjį, ir konkursinį variantus, suko galvas, kaip atsakyti į suktus klausimus naudodamiesi ne tik įgytomis ugdymo procese žiniomis, bet ir naudojosi įvairiomis elektroninėmis erdvėmis (leidžia konkurso sąlygos). Ne tik individualiai, bet ir poromis bei grupelėmis mokiniai atliko konkurso užduotis ir interaktyvioje lentoje.

plačiau