Naujienos » Dienoraštis

tarptautinė paminklų apsaugos diena

  Balandžio 18 diena yra tarptautinė paminklų apsaugos diena.  Tą dieną 3a klasės mokiniai kartu su savo mokytoja Rima Kudrevičiene išsiruošėme aplankyti ir kuo daugiau sužinoti apie paminklus, kurie yra Kuršėnuose. Pirmiausiai aplankėme Tremtinių kryžių .

plačiau
Respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Aukime sveiki ir saugūs“

Balandžio 18 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo respublikinėje pažintinėje- praktinėje konferencijoje „Aukime sveiki ir saugūs“, kuri vyko Šiaulių miesto Salduvės progimnazijoje.  Pranešimus skaitė 140 mokinių iš įvairių respublikos mokyklų.

plačiau
Renginys  „ATBUNDANČIO PAVASARIO ŠVENTĖ“.

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinės ir dailės mokytoja Gražina Miknienė, 2013m. balandžio 12 d.,  dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos ir Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro organizuotam renginyje „ATBUNDANČIO PAVASARIO ŠVENTĖ“. Mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus, erdvinių formų margučius.

plačiau
Vaikų Velykėlės Kuršėnuose

  „Štai ir Atvelykis jau atėjo, pilna bažnyčia vaikų sugužėjo“, - tokiais žodžiais buvo pradėta Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vaikų Velykėlių šventė „Atrieda margutis“, skirta Atvelykio šventei. Pavasario saulutė vis labiau šildo ir džiugina mus, bet didžiausias džiaugsmas mūsų širdyse – Prisikėlimo džiaugsmas. Kartu su Kristumi prisikėlėme ir mes naujam gyvenimui ir naujiems darbams.

plačiau
Į Bazilionų vidurinę mokyklą – pasisemti kraštotyrinio darbo idėjų

  Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pedagogai per mokinių pavasario atostogas lankėsi Šiaulių rajono Bazilionų vidurinėje mokykloje – darželyje. Ši ugdymo įstaiga Kuršėnų mokytojus sudomino išskirtiniu dėmesiu, skiriamu kraštotyrai. Bazilionų vidurinės mokyklos – darželio direktorius Rimantas Gorys išsamiai papasakojo apie šio Šiaulių rajono miestelio atsiradimo istoriją. Tai  vienintelė vieta pasaulyje, kuri įamžino šv. Bazilijaus Didžiojo ordino vienuolių bazilijonų vardą. 18 a. pabaigoje šiose vietose apsigyvenę vienuoliai bazilijonai įkūrė pradžios mokyklą. Įdomu tai, kad bazilijonai buvo pakviesti į šias vietas kaip išskirtinis vienuolių ordinas, netaikęs mokyklose fizinių bausmių. Šiandien mokykla taip pat palaiko ryšius su šio ordino vienuoliais. Jie lankosi Bazilionų miestelyje, mokykla kartu su jais yra organizavusi keletą tarptautinių mokslinių konferencijų.

plačiau
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

    Kovo 18-22 d. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniai prisijungė prie visoje Lietuvoje  vykstančio „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ projekto, kuris kviečia nelikti abejingais ir neleisti pamiršti apie tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas, tolerancija, užuojauta ir pagalba kitiems.

plačiau
Literatūrinė popietė – Stasio Anglickio romano ,,Čiupikai“ skaitymai

   Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje kovo 20 d. vyko literatūrinė popietė ,,Žemaičių tarmės klodai Stasio Anglickio romane ,,Čiupikai“. Renginyje dalyvavo poeto ir rašytojo Stasio Anglickio žentas Aligijus Šleževičius bei kiti giminaičiai. Dauguma literatūros mylėtojų ir mokyklos moksleivių Stasį Anglickį žino kaip poetą. Retas yra girdėjęs, kad Stasys Anglickis yra parašęs romaną ,,Čiupikai“. Pirmoji kūrinio dalis išleista 1990 metais, ją sudaro dvi dalys. Praėjus daugiau kaip dvidešimt metų – 2012 m. - išleista trečioji šio romano dalis. Teksto rankraštį Anglickių šeimos archyve aptiko poeto sūnus. Naują romano dalį  išleido „Žuvėdros“ leidykla ir jos vadovas – literatūros kritikas bei rašytojas Stasys Lipskis.

plačiau
Dainų rytmetys

Kovo 11-osios išvakėse  Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko „Dainų rytmetys“, kuriame dalyvavo priešmokyklinio ugdymo, 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena paminėta prisimus lietuvių tautosakos lobynus.

plačiau
Trečiokų darbelis Lietuvai

3a klasės mokiniai, paminėdami didžiąsias Lietuvos šventes vasario 16-ąją ir kovo 11, sugalvojo padaryti kolektyvinį darbelį: sukurti  ant Lietuvos žemėlapio Lietuvos vėliavą iš mažų popieriaus gabaliukų. Daug kantrybės pareikalavo šis darbelis, bet kaip buvo smagu, kai jis buvo baigtas.

plačiau
Kaziuko mugė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

Kovo 4-ąją Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo netradicinio ugdymo diena - ,,Kaziuko mugė“. Šiai populiariai visoje Lietuvoje pavasario šventei moksleiviai, padedami pedagogų, tėvų ir senelių, ruošėsi net keletą savaičių. Kaziuko mugės dieną šurmuliavo mokyklos antrasis ir trečiasis aukštai. Šventės organizatoriai – ugdymo karjerai komanda - net nesitikėjo tokio pasisekimo: parduodančių ir perkančių buvo tiek, kad prie prekystalių vos buvo galima prieiti. Malonu tai, kad šventė į mokyklą pakvietė daug mokinių tėvelių, senelių, jaunesniųjų šeimos narių.

plačiau

2013-ųjų metų vasario 14-ąją - meilės dieną – Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje Stasio Anglickio savanoriai (S.A.S.) organizavo Valentino dienos fotosesiją mokyklos bendruomenei.  Pirmame mokyklos aukšto fojė visi, kas norėjo, galėjo fotografuotis ir dalyvauti konkurse „Valentino dienos porelė“ . Konkurso taisyklės buvo negriežtos, tereikėjo apsirengti raudonos spalvos rūbais ar turėti raudonos spalvos aksesuarą. Taip pat per mokyklos radiją buvo grojamos  dainos apie meilę, draugystę.

plačiau
Netradiciškai paminėta tarptautinė Gimtosios kalbos diena

2013 – uosius metus paskelbus lietuvių kalbos tarmių metais Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje sudarytas renginių planas, skirtas mokinius supažindinti su gimtosios kalbos tarmėmis, ugdyti pagarbą ir meilę tautos tradicijoms, papročiams. Vienas iš pirmųjų renginių buvo tarptautinės Gimtosios kalbos dienos minėjimas vasario 21 ąją dieną.

plačiau
Projektas „Dovanoju vilties žvaigždelę“

Mokykloje buvo vykdomas projektas „Dovanoju vilties žvaigždelę“ nuo gruodžio 17d. iki gruodžio 21d. Projekte dalyvavo 7c, 7a ir 8c klasių mokiniai. Mokiniai su savo paruošta muzikine programa noriai koncertavo  Kuršėnų  miesto vienišiems seneliams artėjančių Kūčių ir Šv. Kalėdų proga. Mokinių raginti nereikėjo. Jie patys įsijungė į veiklą: gamino angelus, kuriuos  padovanojo tą dieną seneliams ir vienišiems žmonėms, mokėsi giesmių, kalėdinių dainų per muzikos pamokas, vaikinukai kūrė muziką.

plačiau
Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 2000-2001 m.g. mergaičių kvadrato komanda-Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finale

2013-01-19d. Kuršėnuose vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio 2000-2001 m.g.  mergaičių kvadrato tarpzoninės (pusfinalio) varžybos. Puikiai pasirodė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mergaitės. Jos po labai sunkios kovos įveikė visas varžoves ir pateko į Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finalines varžybas, kurios numatomos vasario 16d.

plačiau
Konkursas „Sveikuoliai -  Šaunuoliai“

Nacionaliniame sveiką gyvenseną propaguojančios klasės konkurse „Sveikuoliai  - Šaunuoliai“ aktyviausiai dalyvauja 3a klasė (mokytoja Rima Kudrevičienė).

plačiau
Akcija „ Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų“

Kartais tiek nedaug reikia, kad liūdesį
pakeistų šypsena,
Kad nors akimirką pasijustum
laimingesnis.
Tik trupinėlio dėmesio, šilto gero
žodžio,
Ir žinoti, kad esi kažkam reikalingas,
neužmirštas.

 

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Šiaulių rajono Jaunimo grupė, kuriai vadovauja Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 7a klasės mokinė Orneta Bumblytė, mokyklos Raudonojo Kryžiaus būrelio nariai, 8a ir 8c klasės mokiniai organizavo gailestingumo akciją „ Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų“. Akcija buvo skirta vienišiems, neįgaliems žmonėms.

plačiau

Jau tampa tradicija, kad mūsų mokyklos mokiniai su etikos ir tikybos mokytojomis prieš Kalėdas aplanko Kuršėnų ligoninėje besigydančius sergančiuosius.

plačiau

Įpusėjus mokslo metų  I pusmečiui mūsų klasės auklėtoja Ramutė Zorienė  pakvietė dalyvauti  Finansinio raštingumo olimpiadoje, kuri šiemet vadinosi „Misija pinigai“. Pasitarę nusprendėme, kad dalyvausime.

plačiau
Tradicinis Padėkos vakaras mokykloje

  Kasmet prieš didžiąsias metų pabaigos šventes Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje rengiamas tradicinis Padėkos vakaras, skirtas padėkoti visiems, kas padeda mokyklos bendruomenei sprendžiant įvairias šiuolaikinio gyvenimo problemas. Kalėdinis koncertas sukviečia į mokyklą daugybę  žmonių.

plačiau
Sveikos mitybos diena mokykloje

  Sveikos mitybos dienos renginiuose Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje dalyvavo 157 mokiniai.
  4a klasės mokiniai (mokytoja Jolanta Kazlauskaitė) renginį pradėjo Just. Marcinkevičiaus eilėraščiu „Mokyklos sode“. Dirbdami  grupėmis mokiniai paruošė plakatus „Lietuvių tradiciniai patiekalai“ ir „Natūralios  mitybos taisyklės“. Pristatydami plakatus mokiniai derino sveiką mitybą su  fiziniu aktyvumu: suvalgo obuolį, kalbėdamas stovi ant vienos kojos, išgeria obuolių sulčių, padaro septynis pritūpimus. Pabaigoje perskaitė 8 sveikos mitybos žingsnius. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, varškės gardėsiais „Karkar“ .

plačiau