Naujienos » Dienoraštis

Matematikos pamoka:  kitur ir kitaip

   Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje lapkričio – gruodžio mėn. įgyvendintas projektas „Mokymąsi skatinančios aplinkos kūrimas mokant matematikos“, skirtas šeštų klasių mokiniams. Projekto tikslas – edukacinės aplinkos, motyvuojančios mokinius, kūrimas. Projektą parengė ir įgyvendino matematikos mokytojos metodininkės Vilma Geležėlienė ir  Daiva Miliauskienė. Šeštokams vestos trys integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje.

plačiau
Respublikinis kalėdinis šokių festivalis-konkursas „Šoku tau“

    2012m. gruodžio 11d. Mažeikių savivaldybės kultūros centre surengtame respublikiniame kalėdiniame šokių festivalyje-konkurse „Šoku tau“ dalyvavo 26 šokių kolektyvai iš Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Skuodo, Kuršėnų, Šilutės rajono, Ventos. Trijose amžiaus grupėse  Igr. (1-4 klasės) dalyvavo 7 kolektyvai, IIgr. (5-8 klasės) 9 kolektyvai ir IIIgr. (9-12) klasės 10 kolektyvų.

plačiau
Stasio Anglickio poezijos konkursui pasibaigus

Šiaulių rajone šiemet jau tryliktąjį kartą organizuotas rajono moksleivių Stasio Anglickio poezijos konkursas. Savo kūrybą galėjo teikti 5 – 12 klasių moksleiviai iš visų Šiaulių rajono mokyklų. Piniginę premiją jauniesiems poetams steigia Šiaulių rajono savivaldybė. Konkurso tikslas – skatinti Šiaulių rajono mokinių  kūrybiškumą ir išsaugoti bei puoselėti poeto ir mokytojo Stasio Anglickio atminimą. Mokiniai konkursui teikia per pastaruosius metus sukurtus įvairaus žanro poezijos kūrinius.

plačiau

Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje lapkričio mėnesį vyko tarpklasinės 2-4 klasių mokinių asmeninės šaškių varžybos. Jų tikslas - populiarinti šaškių sportą tarp vaikų ir siekti juos sudominti  šiuo intelektualiu žaidimu. Šaškių turnyre dalyvavo 37 pajėgiausieji 2-4 klasių šaškininkai.

plačiau
Žalingų įpročių prevencinė konferencija „Noriu gyventi sveikai“

Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje lapkričio 23 d. vyko rajoninė mokinių ir mokytojų konferencija „Noriu gyventi sveikai“. Konferencijoje dalyvavo Ginkūnų S. ir V1. Zubovų mokykla, Kuršėnų miesto Daugėlių, Stasio Anglickio mokykla, Vaikų globos namai, Kužių vidurinė mokykla, Meškuičių gimnazija, Verbūnų mokykla. Konferencijos dalyvius pasveikino Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos choras, šokio teatro šokėjai, konferencijos vedėjai.

plačiau

    Lapkričio 12 d. Kuršėnų Stasio Anglickio  devintos klasės mokiniams vyko integruota technologijų pamoka  Kuršėnų darbo biržoje. Mokiniai čia susipažino su karjeros planavimo žingsniais, suprato, kodėl reikia ir būtina planuoti savo karjerą. Devintokai daug sužinojo apie populiarias ir paklausias profesijas, įsidarbinimo Lietuvoje galimybes, baigus tam tikras studijas. Darbo biržos specialistė supažindino moksleivius su Lietuvos darbo rinka ir esančia bedarbyste Šiaulių apskrityje ir šalyje.

plačiau

    Po kelerių metų pertraukos mūsų mokykloje vėl veikia neformaliojo švietimo būrelis „Mokomės plaukti“. Būrelį lankyti panoro virš 80 1-8 klasių mokinių, turinčių sveikatos problemų su stuburu, netaisyklinga kūno laikysena.

plačiau

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos penktų klasių auklėtojai svarstė, kaip padėti mokiniams greičiau adaptuotis dalykinėje sistemoje, įsijungti į mokyklos renginius ir pasijusti pilnaverčiais mokyklos bendruomenės nariais. 5b klasės auklėtoja ir dailės mokytoja Gražina Miknienė pasiūlė seniai planuotą, bet dar neįgyvendintą projektą ,,Avangardinės mados šou”. Pasitarę visi penktokų auklėtojai (Lina Dovtartienė ir Gitanas Miknius) nusprendėme įgyvendinti šį projektą. Pasitelkėme į pagalbą technologijų mokytoją Deimantę Semaškienę, jos auklėtinius  devintokus ir šiai įdėjai pritariančius mokytojus Ingą Klinauskienę ir Audrių Ščeponavičių.  Devintokai  noriai sutiko būti vakaro vedėjais, o mokytojai  - žiūri komisija.

plačiau

Kasmet nuo 1995 m. UNESCO sprendimu lapkričio 16 – tą dieną minima tarptautinė „Tolerancijos diena“. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių Tautų organizacija. Šiais metais „Tolerancijos centras“ pasiūlė visoms mokykloms padaryti po Tolerancijos  skėtį.

plačiau
Tolerancijos valandėlė 6b klasėje

    Lapkričio 9d. mes turėjome labai įdomią klasės valandėlę, per kurią nuoširdžiai pasikalbėjome apie itin skaudų dalyką - patyčias. Mes aptarėme klasės draugės Rimantės sudarytą ir mūsų atliktą anketą apie draugystę. Išrinkome draugiškiausius klasės mokinius, pasidžiaugėme mūsų sukurtais draugystės simboliais. Ilgai kalbėjome apie patyčias. Su jomis tikriausiai yra susidūręs kiekvienas vaikas. Bet tikrai ne kiekvienas žino, kaip elgtis, kai iš tavęs šaipomasi ar tyčiojamasi. Tad būtent apie tai mums ir papasakojo mokykloje dirbanti  psichologė Jurgina Simonavičienė.

plačiau
Integruoto ugdymo savaitė

2012 m. spalio mėnesio vieną savaitę visi Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 1-4 klasių ir priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai dirbo integruotai. Ši savaitė buvo skirta pažinimo, komunikavimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijoms ir temai ,,Miško flora ir fauna”ugdyti. 1-2 klasių mokiniai stengėsi geriau susipažinti su mokyklos teritorijoje augančiais augalais: rinko lapus, nagrinėjo augalų sėklas, mokėsi atpažinti augalus pagal išvaizdą, susipažino su medžių ir krūmų nauda žmogaus organizmui.

plačiau

2012 m. spalio 10 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo krikštijami visi šios mokyklos penktokai. Šios tradicinės šventės laukia ne tik jie, bet ir šeštokai, kurie atsakingai ruošiasi nustebinti penktokus ir pasirodyti, kad yra ne iš kelmo spirti.

plačiau
Išvyka į Padarbų mišką

   Rugsėjo 24 d. 6a klasė važiavo į Padarbų mišką. Kodėl? Ogi Rugsėjo 23 d. pasaulyje minima žydų genocido diena. Ši diena buvo minima ir mūsų mokykloje. II Pasaulinio karo metu Vokietijos fiureris Hitleris masiškai naikino žydus. Tai buvo žiaurus laikas žydų ir visoms tautoms.
   Į Padarbų mišką išvykti nusprendė mūsų istorijos mokytoja Aldona Miknienė ir auklėtoja Ramutė Zorienė. Mums buvo liepta prisirinkti akmenukų, gėlių, pasiimti žvakučių. Važiuojant istorijos mokytoja mums pasakojo apie Kuršėnuose gyvenusius žydus.

plačiau

Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje rugsėjo 26 – ąją buvo minima  Europos kalbų diena . Šią dieną moksleiviai paminėjo netradiciškai. Renginio pradžioje buvo sekama sakmė, kaip atsirado tiek daug pasaulio kalbų. Kadangi 2012 –ieji metai paskelbti Maironio metais, tai ir šis renginys buvo siejamas su didžiuoju Lietuvos dainiumi.

plačiau
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė”

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos šeštokai, lydimi mokytojų Ramutės Zorienės ir Elenos Vaišienės, vyko į Šiaulių universiteto bibliotekos archyvą. Mes dalyvavome edukacinėje programoje ,,Skaitytojas 007: archyvo paslaptys“.

plačiau

    2012m. rugsėjo 21 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko renginys ,,Mes už Taiką", kuriame dalyvavo visų klasių mokiniai. Kaip kilo mintis organizuoti tokį renginį? Anglų  kalbos mokytoja Inga Klinauskienė rado internete paskelbtą kvietimą ir įvairios veiklos pasiūlymus, kaip būtų galima mokyklose paminėti tarptautinę Taikos dieną. Noras, kad visi būtų draugiški, mintimis susijungtų su tais, kurie išgyvena karo baisumus, ir nulėmė šios dienos akcijos veiksmus.

plačiau
TARPTAUTINĖ TAIKOS DIENA

2012-09-21. TARPTAUTINĖ TAIKOS DIENA. Šiandien mūsų mokykloje buvo paminėta tarptautinė Taikos diena. Mes visi žinome, kad Taika yra labai svarbus dalykas žemėje. Mums pasisekė, kad mes gyvename šalyje, kurioje nevyksta karai, vaikai nemiršta iš bado.

plačiau
2012 m. Rugsėjo 19 d. ,,Erdvėlaivis žemė“

Rugsėjo 19 d. bibliotekoje vyko Nacionalinio mokslo festivalio ,,Erdvėlaivis žemė“ renginys „Skaitytojas 007: archyvo paslaptys“, kuriame dalyvavo Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos šeštokai.

plačiau
2012 m. Dainų   šventės “Mūsų vardas –Lietuva” akimirkos

  Vilniuje liepos 6-8d. vyko VII Moksleivių dainų šventė 2012 „Mano vardas- Lietuva“  į kurią sugužėjo per dvidešimt tūkstančių jaunųjų dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos. Tarp jų ir mūsų mokyklos du jaunučių šokių kolektyvai su savo mokytojomis Loreta Lideikiene, Birute Jukniene, Migle Petrauskiene.

plačiau
GEGUŽĖS MĖNUO: JUDĖJIMO SVEIKATOS LABUI MĖNUO

    Šio mėnesio iniciatyvos tikslas – paskatinti „Sveikatiados“ dalyvius aktyviai judėti ir stiprinti tarpusavio bendravimą bei komandinio darbo įgūdžius. Pasivaikščiojimai, važinėjimas dviračiais, aktyvus pasibuvimas lauke taptų kasdiene moksleivių bei jų artimųjų veikla.

plačiau