Naujienos » Dienoraštis

Profesijų diena ,,Šok į tėvų klumpes“ Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje

Profesijų diena „Šok į tėvų klumpes“ 

 

 Balandžio 10 diena Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo netradicinio ugdymo diena, skirta supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis. Ugdymo karjerai koordinatorė Ramutė Zorienė kartu su karjeros ugdymo komanda (socialine pedagoge Violeta Baniuliene, psichologe Jurgina Simonavičiene, mokytojais Rita Perminaite-Krasauskiene, Robertu Matučiu bei Alma Baltutiene) suorganizavo didžiulį, visos mokyklos bendruomenės narių dėmesį patraukusį renginį. Į mokyklą prigužėjo daug svečių: tai buvo ir studentai iš Šiaurės Lietuvos kolegijos, ir įvairių profesijų atstovai.

 Mokinius ypač domino mokyklos kieme susirinkusi šaulių kuopa (vadovas Arvydas Sukuris), kuri demonstravo šauliams būdingą fizinį pasirengimą, pristatė šauliams keliamus reikalavimus. ,,Sodros“ atstovai (Leonas Strazdauskas ir Danguolė Mockūnienė) papasakojo apie šios įstaigos funkcijas, reikalingumą, darbuotojų veiklą, padovanojo mokyklai knygelių, kuriose, pasitelkus į pagalbą pasakos žanrą, pristatoma valstybės sukurta socialinė sistema. Tradiciškai į mūsų mokykloje organizuojamus profesijų dienos renginius atvyksta Kuršėnų kūrybos namų ir VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos atstovai. Pastarieji mokiniams pristatė kirpėjo, automechaniko, pardavėjo profesijas. Didelio berniukų susidomėjimo sulaukė kariai savanoriai, kurių kapitonas Arūnas Sinkevičius įtaigiai papasakojo apie savanorių mokymus, aprodė ginklus. Jo komandos nariai paaiškino ginklų naudojimo ypatumus. Elmyros Damonskienės, Šiaurės Lietuvos kolegijos dėstytojos, karjeros konsultantės, iniciatyva pas mus šiemet svečiavosi ŠLK studentai, kurie pristatė tai, ką studijuoja: renginių verslo vadybą, kompiuterių tinklų administravimą, teisę. Klaipėdos teritorinės muitinės kontrolės organizavimo skyriaus Šiauliuose darbuotojai ne tik vaizdingai pasakojo mokiniams apie muitininko darbo specifiką, bet atsivežė puikų savo pagalbininką – šunį Kipšą, pademonstravusį savo gebėjimus. Kinologė Irina Gendvilienė paaiškino, kaip dresuojami ir mokomi šunys, kurie padeda muitininkams. Virginija Šidlauskienė, muitinės kontrolės organizavimo skyriaus vyriausioji inspektorė, parodė mokinimas filmuotą medžiagą, kaip muitinės pareigūnai dirba savo darbą – apie CITES konvenciją, saugančią nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis. Dizainerė Ieva Kavaliauskaitė, Šiaulių universiteto  Menų fakulteto Dizaino katedros lektorė, supažindino su savo profesijos ypatumais, parodė studentų darbus. Fotografė Greta Gelžinytė paaiškino fotografo darbo specifiką, o Aida Tarasevičienė ir Ieva Vestartaitė, Kuršėnų policijos nuovados atstovės, papasakojo apie policininko darbo specifiką.

 Šią dieną dalis mokinių galėjo praktiškai pabandyti dirbti tam tikrą darbą. 8b klasės mokiniai su auklėtoja Laima Tamašauskiene lankėsi ten, kur dirba auklėtinių mamos: Kuršėnų miesto poliklinikos priėmimo skyriaus registratūroje, akių ligų kabinete, pramoninių prekių parduotuvėje, kirpykloje, manikiūro kabinete.  7a klasės mergaitės su auklėtoja Lina Dovtartiene lankėsi Daugėlių vaikų darželyje, kuriame dirba vienos auklėtinės mama.

 Mokiniai džiaugėsi įdomiai ir turiningai praleidę dieną. Jie teigė sužinoję apie tokias profesijas, apie kurias net nebuvo girdėję. O tie, kas turėjo galimybę patys pabandyti padirbėti tam tikroje srityje, galėjo suvokti, ar šis darbas tinkamas jiems, ar ne. Mokiniai, bendravę su ŠLK studentais teigė, kad supratę, jog būtina didesnį dėmesį skirti užsienio kalboms mokytis, gilintis į save, suvokti savo  galimybes ir lūkesčius, savarankiškai ieškoti informacijos apie patinkančią profesiją. Juk žmogus būna laimingas tada, kai dirba mėgstamą darbą, nešantį gerovę visuomenei.

 

 

Alina Šimkevičienė,

lietuvių kalbos mokytoja