Ugdymas » Ugdymas karjerai

Ugdymo karjerai komanda

Ugdymo karjerai komanda:

  • Ramutė Zorienė, etikos, rusų kalbos mokytoja, ugdymo karjerai koordinatorė,
  • Violeta Baniulienė, socialinė pedagogė,
  • Robertas Matutis, technologijų mokytojas,
  • Deimantė Semaškienė, technologijų mokytoja,
  • Laima Tamašauskienė, technologijų mokytoja
  • Ingrida Kudrevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 

 

Karjeros ugdymo klausimais kreiptis į 411 kabinete dirbančią mokytoją R.Zorienę.

KURŠĖNŲ STASIO ANGLICKIO MOKYKLOS UGDYMO KARJERAI VEIKLOS PLANAS 2018 M. M.

Tikslas:

Ugdymo karjerai (UK) tikslas – veiksmingai ugdyti ir sudaryti sąlygas visiems mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, palaikyti    mokinius jiems pažįstant, kuriant ir realizuojant save.

 

Plačiau->

„Kalėdų džiaugsmai“  Kuršėnų  ligoninėje

2018-12-17 Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokiniai ir mokytojos Ramutė Zorienė, Rita Perminaitė – Krasauskienė, Rima Kareivienė organizavo integruotą pamoką „Kalėdų džiaugsmai“ Kuršėnų ligoninės pacientams, aptarnaujančiam personalui.

       Pamokos  tikslas - puoselėti kalėdinius papročius ir tradicijas, ugdyti mokinių bendravimo, pažinimo, mokymosi mokytis, socialines kompetencijas.

plačiau
Respublikinė konferencija „Renkuosi profesiją“

2018 m. lapkričio 28 dieną  Kuršėnų Pavenčių mokykloje vyko respublikinė  mokinių konferencija ,,Renkuosi profesiją“. Susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė Janina Banienė ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška.

plačiau

Nacionalinė karjeros savaitė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo kupina įvairiausių veiklų. Dar lapkričio mėnesio pradžioje karjeros ugdymui darbo grupė (I. Kudrevičienė, R. Zorienė, D. Semaškienė, L. Tamašauskienė, R. Matutis, V. Baniulienė) lankėsi 5-10 kl. kolektyvuose ir, parengę teatralizuotą vaidinimą, pakvietė ruoštis nacionalinės karjeros savaitės renginiams. Kiekviena klasė burtų keliu išsitraukė tam tikros profesijos pavadinimą ir per keletą savaičių turėjo pagaminti tą profesiją simbolizuojančius darbo įrankius. Vėliau mokinių kūrybiškai pagaminti  įvairaus dydžio darbo įrankiai puošė mokyklos fojė ir sporto salę, kur vyko pagrindinis karjeros savaitės renginys.

plačiau
Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė

2018 m. lapkričio 19-23 d. vyko Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė, kurios tikslas – padėti mokiniams planuoti karjerą.  Tai jau šeštus metus organizuojamas projektas, skirtas mokinių profesiniam orientavimui.   Jos metu įvairių sričių profesionalai dalinasi savo žiniomis ir patirtimi, diskutuoja apie iššūkius, galimybes ir stereotipus renkantis profesiją. 

Lapkričio 19 d. 8b klasės mokiniai stebėjo tiesioginę projekto ,,Būsiu_“ e-pamoką „TOP 10, ką reikia keisti, jei nori judėti pirmyn", kurią vedė Remigijus Žiogas, SMK lektorius, renginių organizatorius.

Lapkričio 20 d. 7c klasės mokiniai stebėjo tiesioginę projekto ,,Būsiu_“ e-pamoką  „Ar turi technologinį X faktorių?", kurią vedė Erika Zavackienė, Inovacijų vadybininkė iš Klaipėdos mokslo ir technologijų parko.

plačiau
Susipažino su fotografo profesija

2018-11-09  būrelis mokyklos fotografijos mylėtojų,  lydimų mokytojos Ramutės Zorienės, lankėsi Kuršėnų fotosalone.

Čia mokinius pasitiko fotografas Arūnas Zorys. Jis parodė seną fotoaparatą, papasakojo, kaip nuotraukos buvo daromos anksčiau. Specialistas atvėrė ir fotografo kasdienio darbo virtuvę. Mokiniai sužinojo, kaip koreguojamos nuotraukos, kaip jos patenka į spausdinimo mašiną, kokia technika naudojama.

Fotografas atsakė į mokinių pateiktus klausimus, patarė, kaip fotografuoti, kad nuotraukos būtų geros kokybės.

Ramutė Zorienė,

ugdymo karjerai koordinatorė

plačiau
Matavosi profesiją Kuršėnų lopšelyje – darželyje ,,Eglutė“

2018-10-03 8a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Ramutė Zorienės, lankėsi Kuršėnų lopšelyje – darželyje ,,Eglutė“. Tai projektas, aktyvinantis mūsų  mokyklos bendradarbiavimą su šiuo lopšeliu – darželiu.

Etikos pamokose aptarę savanorystę kaip vieną iš savęs pažinimo būdą, mokiniai susiskirstę į grupes, atvyko į šalia mokyklos esantį darželį. Mūsų tikslas -  susipažinti su ikimokyklinio ugdymo pedagogo profesijos ypatumais, patiems ,,pasimatuoti“ šią specialybę.

 Po pamokos aštuntokai sakė, kad veiklai skirtas laikas prabėgo labai greitai. Bendrauti su vaikais nebuvo sunku. Mokiniai džiaugėsi galimybe patirti, ką reiškia būti ikimokyklinio ugdymo pedagogu. Ne kiekvienas po projekto galėjo pasakyti, kad galėtų dirbti tokį darbą.

Džiugu, kad mokiniai turėjo galimybę „pasimatuoti“ ikimokyklinio ugdymo pedagogo profesiją, ugdytis savęs pažinimo, karjeros galimybių kompetencijas.

plačiau
Pasirinko tolimesnį mokymąsi

 2018 m. rugsėjis. 10 klasę baigė ir Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus gavo 11  mokinių. Dešimtokai prašymus priimti mokytis į profesinio  mokymo programas, skirtas pirmajai kvalifikacijai įgyti, registravo LAMA BPO informacinėje sistemoje (www.lamabpo.lt tinklapyje).

plačiau
Tarptautiniame projekte susipažinome su profesijomis

2018 m. rugsėjo 18-22. Demmin mieste (Vokietija) mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų delegacija dalyvavo tarptautiniame projekte „Europos savaitė. Pasaulinė vaikų diena“. Čia atvykę ne tik džiaugėmės savaitę trukusiais renginiais, bet turėjome puikią galimybę susipažinti su profesijomis.

      Demine aplankėme miesto gaisrinę, Nordkurier laikraščio redakciją.

Gaisrinėje dirba ugniagesiai gelbėtojai – savanoriai, kurie parodė patalpas bei įrangą. Mokiniai galėjo apsivilkti gaisrininko aprangą, susipažinti su gaisrinės mašinomis, gelbėjimo kateriais. Ugniagesiai pademonstravo, kaip elgiamasi gaisro atveju, kuomet reikia įeiti  į degantį namą.

     Laikraščio redakcijoje mokinius kalbino Nordkurier redaktorius, žurnalistas Georg Vagner. Jis papasakota apie laikraščio, straipsnio kelią iki skaitytojo rankų.

    Džiaugiamės, kad Jaunųjų europiečių sąjungos prezidentas Zygfrid Logal (Siegfried Logall) pakvietė  mus dalyvauti tarptautiniame projekte.

plačiau