Lyg paskutinis vasaros mirktelėjimas pralėkė rugsėjis Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje pasėjęs daugybę  veiklų: Judumo savaitę, Europos kalbų dienos, Baltų vienybės dienos minėjimus ir renginius.

 Viena ryškiausių ugdomųjų veiklų ne mokyklos teritorijoje vyko rugsėjo 21 dieną. Kol didžioji mokyklos bendruomenės dalis judėjo Olesinės link,  penktokai  riedėjo į Žemaitijos gilumą, į prie Platelių ežero Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje  įkurtą Jurgos ir Antano Jakimavičių Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką.

 Vienas iš išvykos tikslų – susipažinti su geometrinių figūrų ir augalų įvairove,  suvokti augalų labirintų kūrimo principus. Šios patirties mokiniams prireiks ugdymo procese, kai jie projektinės veiklos užsiėmimų metu planuos, kurs ir mokyklos teritorijoje kartu su mokyklos bendruomenės nariais įgyvendins projektą – mokyklos teritorijoje padarys augalų labirintą. Mokiniai sužavėti sekiojo paskui edukacinės programos vadovą Antaną, vykdė jo nurodymus, po vieną ir grupelėmis braidė po rasotą rudens žolę atlikdami mokytojų skirtas užduotis.

 Kelias namo suko pro kitą Žemaitijos nacionalinio parko objektą – Šaltojo karo muziejų. Mokiniams didžiulį įspūdį paliko ir mokomieji stendai, ir vaškinės karių figūros, ir raketų paleidimo šachta. Tačiau nei iniciavusi išvyką mokyklos direktorė D. Lotiukienė, nei lydinčios mokinius mokytojos (D. Semaškienė, V. Geležėlienė) neįtarė, kad mokiniai būtinai ir dar ne kartą norės sugrįžti į  Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką, nes ten kartu su tėvais gyvena (tik išvykos metu buvo mokykloje) ir Antanas jaunesnysis, penktokų „Youtube“ kanalo susižavėjimo objektas, propaguojantis kūno bei sielos harmoniją  mūsų aplankytame Energetinių labirintų parke.

 

Birutė Šufinskienė