Šiais metais kovo 3-ąją dieną mokykloje vykusi Kaziuko mugė buvo išties smagi ir triukšminga. Tai jau tradicinis mūsų mokyklos renginys, ugdantis pagarbą senosioms tradicijoms, papročiams, puoselėjantis mokinių kūrybinius, meninius gebėjimus. Į mugę atvyko ir svečių iš kitų ugdymo įstaigų. Tradiciškai pas mus per Kaziuko mugę apsilanko Kuršėnų kūrybos namų būrelių vadovai. Jie demonstravo įvairias veiklas, stengėsi sudominti mokinius naujais užsiėmimais. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat  šiais metais buvo puikiai pasiruošę mugei, patys ar kartu su šeimos nariais sukūrę įvairių kūrybiškų, originalių dirbinių.

 Kaziuko mugėje galėjome išvysti pačius mažiausius mokinukus su plačiomis šypsenomis, pasipuošusius šiaudinėmis skrybėlėmis, kurie taip džiaugėsi parduodami savo mažomis rankutėmis sukurtus darbelius. Truputį vyresni mokiniai, netgi ir  pirmokėliai, pardavinėjo įvairiausius papuošalus, inkilėlius, skirtukus knygoms, piešinius, kitus rankdarbius. 3-5 klasių mokiniai demonstravo gėlytes, padarytas iš specialaus popieriaus, apyrankes, sukurtas iš karoliukų, nunertas iš specialių gumyčių, pačių pasiūtas pagalvėles. Vyresniesiems patiko gražinimo procedūros – žavus makiažas, nauja šukuosena ir lyg profesionalus tatuiravimas. Įsimintina buvo ir tai, kad pas mus svečiavosi ir gyvūnėliai, kuriuos galėjai paimti į rankas, žinoma, jie buvo labai maži: žaltys, tarakonai, žiogai, žiurkėnai. Vaikai, auginantys juos, tiesiog atsinešė į šventę, kad parodytų draugams savo augintinius, pasidalintų savo džiaugsmu.       

 Pasibaigus Kaziuko mugei, kiekviena klasė turėjo prisistatyti – pašokti, sukurti linksmą ketureilį. Tą dieną mes tikrai  drauge smagiai praleidome laiką, dar geriau pažinome vienas kito pomėgius, sužinojome naudingų dalykų.

Greta Čėsnaitė,

9 klasės mokinė, ,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė