LIETUVOS IR UŽSIENIO MOKYKLOS BENDRADARBIAUJA KURŠĖNUOSE

Kovo 24 d. dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje lankėsi daug svečių. Atvyko 17 mokinių ir dvi mokytojos iš Panevėžio mokyklų – Smilgių gimnazijos ir Saulėtekio progimnazijos – bei 20 ugdytinių ir dvi mokytojos iš Latvijos Majori mokyklos.  Tai tarptautinio eTwinning projekto „Food Library“, kurį koordinuoja Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos vyresnioji anglų kalbos mokytoja Sandra Petkuvienė, dalyviai. Šiame projekte dalyvauja ir 13 Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinių.

Abi mokinių delegacijos buvo supažindintos su mokykla, jos istorija, aplankė mokyklos muziejų, išklausė mokytojų Gražinos Miknienės, Birutės Šufinskienės, Alinos Šimkevičienės, Ingos Klinauskienės paruoštų mokinių pranešimus. Taip pat svečiai ragavo mūsų mokyklos mokinių, padedamų mokytojos Laimutės Tamašauskienės, iškeptų blynų – širdučių. Prie vaišių stalo visi aptarė abiejų šalių – Lietuvos ir Latvijos – tradicinius patiekalus, dalijosi įspūdžiais, bendravo. Vėliau informatikos kabinete mokiniai pristatė savo darbus apie mėgstamą patiekalą, dirbo grupėse, aptarė, kaip sekasi vykdyti projektą, planavo tolimesnius žingsnius. Sporto salėje visų keturių mokyklų mokiniai surengė trumpas varžybas, aktyviai ir smagiai leido laiką. Po pietų, lydimi mokytojos Sandros Petkuvienės ir Deimantės Semaškienės, svečiai vaikščiojo po Kuršėnų miestą, apžiūrėjo parodas Kuršėnų miesto kultūros centre bei amatų muziejuje, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Kuršėnų kūrybos namuose.

Mokiniai, dalyvaudami šio projekto veikloje, ne tik daugiau sužino apie tradicinius tautinius patiekalus, mokosi juos gaminti, bet ir turi sąlygas bendrauti anglų kalba, susirasti naujų draugų Lietuvoje ir užsienyje.

 

Sandra Petkuvienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos vyresnioji anglų kalbos mokytoja