Ne vienas Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 4c klasės mokinys namie turi augintinį, juo rūpinasi, prižiūri. Vaikai labai myli gyvūnėlius, tad nėra abejingi  matydami gatvėje besišlaistančius, neprižiūrėtus, alkanus, kažkieno pamirštus ar išmestus, žmogaus priežiūros reikalaujančius gyvūnus.

 Mokiniai yra jaunieji miško bičiulių būrelio ,,Ąžuoliukai” nariai, tad jau pavasarį aktyviai prisijungė prie lopšelio/darželio ,,Nykštukas” organizuojamos akcijos ,,Tu gali padėti”. Šiemet būrelio užsiėmimų metu, kalbėdami apie šeimininko atsakomybę už savo augintinio poelgius, visi draugiškai nusprendė apsilankyti naminių gyvūnų globos namuose ,,Šiaulių letenėlė”.               

 Šios įstaigos vadovė Ingrida Butkutė mus mielai priėmė ir pavedžiojo po teritoriją. Vaikai sužinojo, kad čia gyvenantys šuniukai ar kačiukai yra paimti iš juos skriaudusių šeimininkų, kitais žmonės tiesiog atsikratė,  esama rastų gatvėje arba paimtų jau pasmerktų myriop. Bet gerų žmonių, savanorių, gyvūnų mylėtojų dėka kelios dešimtys šuniukų ir katinukų dabar turi namus, prieglobstį ir bent minimalų dėmesį, už kurį atsidėkoja lyžtelėjimu, uodegos vizginimu ar draugišku lojimu. Daug lauktuvių vaikai nenuvežė, bet kone kiekvienas, rankoje gniaužęs po pinigėlį ir mesdamas jį į aukų dėžutę, tikėjo, kad čia gyvūnėliams bus nupirkta tai, ko reikia, ir neabejojo, kad čia apsilankys dar ne kartą su savo šeima, o namo grįš su nauju šeimos nariu, kurį mylės, globos, saugos ir niekada neskriaus.

Ilona Einingienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pradinių klasių mokytoja