8b klasės mokiniai gražią rugsėjo 7-osios popietę išsiruošė į netradicinę kelionę baidarėmis Ventos upe.  Kadangi 2017 metai skirti Lietuvos piliakalniams prisiminti ir pagerbti mūsų praeitį,  8b klasės auklėtojas Nerijus Medeišis pakvietė ugdytinius ir kolegas mokytojus į projektą ,,Žemyn upe! Pro piliakalnį!” Išvykos tikslas – aplankyti Kuršėnų apylinkių kultūrines ir istorines vertybes, esančias šalia Ventos, plaukiant baidarėmis. Buvo nuspręsta aplankyti šalia Kuršėnų esantį Rekčių piliakalnį.

 Rekčių piliakalnis (dar kitaip vadinamas Vinavos kalnu) įrengtas Ventos dešiniajame krante, santakoje su bevardžiu upeliu. Čia žmonės gyveno ir kovėsi nuo I mūsų eros tūkstantmečio vidurio iki pat XIV amžiaus. Šiaurės rytų pusėje yra buvusi nedidelė priešpilio gyvenvietė. Rekčių piliakalnis, stovėjęs atokiau nuo kitų senovės gynybinių centrų, visuomet kėlė žmonių susidomėjimą, žadino vaizduotę. Dar iki II pasaulinio karo kalbėta, neva ant kalno stovėjusi bažnyčia, kuri vėliau prasmegusi. Ten buvęs urvas, į kurį įmetus akmenį pasigirsdavęs paslaptingas garsas.  Kartą čia piemenavusi mergaitė rado kunigo arnotą, knygą ir vilnonę skarą… Šie žavūs ir paslaptingi pasakojimai rodo, kad piliakalnio aplinka visais laikais domino apylinkių žmones.

 Ši išvyka baidarėmis buvo ekstremali, bet iš tiesų labai linksma! Susipažinę su piliakalniu, sėdome į baidares ir pradėjome plaukti Ventos upe. Mūsų įveiktas atstumas yra apie  8-9 km. Be abejo, būta įvairių nuotykių, nes vien ramiai upe plaukti nepavyko, teko patirti įvairių keblumų, pavyzdžiui, gelbėti klasės draugus, kurių baidarė įstrigdavo tarp žolių. Taip pat plaukdami mes, klasės draugai, bendravome kitaip, buvome geros nuotaikos. Ir svarbiausia – visi plaukdami baidarėmis buvome lyg vienas kumštis, viena komanda!

Akvilė Streckytė,

8b klasės mokinė, ,,Jaunųjų žurnalistų” būrelio narė