Mes visi išėję iš vaikystės,

Mes visi iš pasakų šalies.

Rūpestingų rankų mes išvystyti

Pakelti virš žemės didelės.

             Janina Degutytė

 

 Kovo 9 d. pradinių klasių mokiniai rinkosi į meninio skaitymo konkursą, kuriame deklamavo lietuvių poetų eiles vaikystės tema. Susirinkusius dalyvius kanklių garsais pasveikino meno mokyklos mokinė Beatričė Smilgytė. Jos specialybės mokytoja Rima Ananjeva pristatė savo mokinę ir atliekamus kūrinėlius. Lietuvos mokinių meninio skaitymo regioninio turo nugalėtoja 5c klasės mokinė Ugnė Lideikytė deklamavo ištrauką iš Ramunės Savickytės apsakymo „Adelės dienoraštis. Ruduo“. Konkursui ją ruošė lietuvių kalbos mokytoja Žaneta Gineitienė.

 Ir konkurso dalyviai, ir vertinimo komisija (Žaneta Gineitienė, Birutė Milvydienė, Deimantė Semaškienė) įdėmiai klausėsi skaitovų, nes po konkurso turėjo išaiškėti, kas geriausiai atitiko raiškaus skaitymo vertinimo kriterijus ir užėmė prizines vietas. Girdėjome poetų Martyno Vainilaičio, Eduardo Selelionio, Juozo Erlicko, Ramutės Skučaitės eilėraščius apie vaikystę. Visus džiugiai nuteikė 2a klasės mokinio Aido Gumuliausko padeklamuotas eilėraštis žemaičių tarme.

 Geriausiai perteikti kūrinio mintį, emociškai paveikti klausytojus pasisekė Urtei Janutytei, Rusnei Paulauskaitei, Emilijai Dubro, Aidui Gumuliauskui, Gabrieliui Jagminui, Airidai Norkutei, Godai Dijokaitei, Adrianai Andriuškaitei. Šie mokiniai kovo 21 d. atstovavo mūsų mokyklai rajoniniame pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Ką mena vaikystės takeliai“ Bazilionų mokyklos-daugiafunkciniame centre. 1-2 klasių susirinko 16 dalyvių iš viso rajono. Pirmąją vietą laimėjo mūsų mokyklos 1 c klasės mokinė Rusnė Paulauskaitė, antrąją vietą laimėjo Aidas Gumuliauskas 2 a klasės mokinys.

 3-4 klasių susirinko 25 dalyviai. Pirmąją vietą rajone laimėjo 3 c klasės mokinė Airida Norkutė. Nugalėtojai ir dalyviai apdovanoti Romualdo Ozolo Paramos fondo dovanomis- knygutėmis ir padėkos raštais.

 Dar vienas renginys, skirtas paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, vyko vasario 27 d. Net 43 2-4 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame kalbų konkurse „Kengūra“ (lietuvių kalba) ir pasitikrino gimtosios kalbos žinias.

 Mylėkime, branginkime ir puoselėkime savo kalbą, nes „Kas moka žodį – randa kelią visur ir visada“ (Justinas Marcinkevičius).

 

 

Renginio organizatorės Miglė Petrauskienė, Rima Navickienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pradinių klasių mokytojos