Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. 1990 metais lietuvių tauta savo dvasia ir ryžtu susigrąžino valstybingumą ir laisvę. Šiai tautos šventei paminėti Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje kovo 9 d.  buvo organizuota jau tradicine tapusi viktorina ,,Lietuvos istorijos žinovas“, kurioje dalyvavo Šiaulių rajono mokyklų moksleiviai.  Renginio pradžioje 7b klasės mokiniai, kuriuos paruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Alina Šimkevičienė,   deklamuodami Just. Marcinkevičiaus eilėraščius apie tėvynę, priminė viktorinos dalyviams, koks yra svarbus tikėjimas Lietuva, pagarba tautos praeičiai, kalbai. Meninės-poetinės kompozicijos dalyviai teigė, kad kiekvienas turime jausti atsakomybę už savo tėvynę.

 Per viktoriną mokiniai galėjo ne tik pasitikrinti, bet ir pagilinti savo žinias apie svarbiausius Lietuvos istorinius mūšius, įvykius, įžymiąsias pilis, istorines asmenybes bei religiją.   Ypač mokiniams patiko Gražinos  Miknienės, vyresniosios dailės  mokytojos, pateikta kūrybinė užduotis. Duotuose lapuose dalyviai turėjo sukurti  istorinio įvykio pasakojimo pabaigą bei nupiešti tinkamą iliustraciją. Pasitelkę savo istorines žinias, fantaziją ir išradingumą visos komandos su šia užduotimi susidorojo puikiai.

 Valstybinės šventės, reikšmingų mūsų tautai dienų paminėjimas kaskart priverčia dar kartą perkainuoti vertybes, prisiminti praeitį, susimąstyti, ar mes tikrai tolstame nuo savo šaknų, ar tėvynės likimas tebėra vienas iš svarbiausių mūsų rūpesčių.

 

Gitanas Miknius,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos istorijos mokytojas