Gegužės mėn. 13 d. Lietuvos pėsčiųjų žygių asociacija kartu su  ,,Trenkturo” ir ,,Sveikatiados mokyklų lyga” organizavo žygį fizinį aktyvumą propaguojančiai visuomenei ,,Pėsčiomis pajūriu”.

 Pernai žygyje ,,Knygnešių keliais”, skirtame spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti Kurtuvėnų regioniniame parke dalyvavo tik 4 mūsų mokyklos  mokiniai kartu su tėveliais, o šiemet mūsų  komandą jau sudarė net 18 narių – visi  įsiliejome į didžiulę žygeivių minią ir įveikėme (tiesa, trumpiausią) 12,5 km atstumą ,,vienu ypu”. 6b kl. mokinė Emilija Matutytė ir 7a kl. mokinė Augustė Butkutė su mamomis žygyje dalyvavo jau antrąkart, o 3a kl. mokinė Deimantė Kazelskytė ir jos brolis penktokas Rokas keliavo kartu su tėveliais. Nepabūgo naujų įspūdžių 2a kl. mokinys Kasparas Šiuša, 2c kl. mokinė Džiuginta Molytė, 6b  kl. mokinės Andrėja Dagytė ir Roberta Lenkovičiūtė su savo šeimos nariais.

 Saulėtą ir karštą dieną prie kelto Senojoje perkėloje būriavosi tūkstančiai žygeivių, panorusių savo jėgas išbandyti 12,5, 25, 50 ir netgi 100 km ilgio trasose. Persikėlę sausakimšu keltu, prisiregistravę ir gavę kelionės žemėlapį, minios keliautojų neskubėdamos keliavo Lietuvos pajūriu. Eidami visi grožėjosi nuostabiomis Smiltynės kopomis, kvėpavo gaiviu jūros oru, o basas kojas teškeno Baltijos bangose. Poilsio punktuose atsigaivinome šalta arbata, užkandžiavome šviežiais vaisiais ir daržovėmis, pasipildėme vandens atsargas ir… keliavome toliau. Kelionė niekam neprailgo – visi nusprendėme, kad būtume įveikę ir perpus didesnį atstumą. Tik antrokui Kasparui atstumui įveikti prireikė daugiau valios pastangų, bet, finiše gavus diplomą ir  simbolinį medalį – liudijimą, visi sunkumai kaipmat tapo užmiršti.

 Visi bendruomenės nariai džiaugėsi atradę dar vieną aktyvią, sveiką, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą – keliavimą pėsčiomis. Juk svarbiausia – gera nuotaika, tinkama apranga, puiki kompanija ir nenumaldomas troškimas siekti užsibrėžto tikslo.

Ilona Einingienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pradinių klasių mokytoja