Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 5b klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Alinos Šimkevičienės ir socialinės pedagogės Violetos Baniulienės, aplankė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje esančią edukacinę parodą ,,Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Mus maloniai pasitiko bibliotekininkės ir papasakojo apie esančius eksponatus, paaiškino, kodėl biblioteka pavadinta žymaus lietuvių kalbininko Vytauto Vitkausko vardu.

          Mes galėjome su specialiais štampukais parašyti savo vardą, taip sužinojome, kad lietuvių abėcėlės raidės perimtos iš lotynų kalbos. Taip pat mums patiko kalbų ,,medeliai“: kiekvienas medelis – tai tam tikra indoeuropiečių kalbų  grupė. Gaila, kad iš visų baltų kalbų gyvos belikusios dvi – lietuvių ir latvių. Ant šio medelio kabojo tik du obuoliukai. Daugeliui įdomiausia buvo sužinoti, iš kur atsirado dažnai mūsų vartojami žodžiai. Įdomu tai, kad J. Jablonskis sukūrė žodį ,,mokinys“, o S. Daukantas – žodį ,,laikrodis“.

          Bibliotekininkė Vida Ragauskienė mums uždavė keletą klausimų. Vienas iš jų – kiek išleista dabartinės lietuvių kalbos žodyno tomų.  Mūsų bendraklasis Kristupas Spudis atsakė teisingai ir gavo dovanų poeto Stasio Anglickio eilėraščių knygelę.

Aušrinė Ivanavičiūtė, Milana Bulkšaitė,

5b klasės mokinės, ,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narės

Nuotraukos Erilės Šliupaitės, 5b klasės mokinės