Birželio 11 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos aštuntų klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją – į Papilę. 2018 m. Lietuvoje yra paskelbti Simono Daukanto metais, o aštuntokai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas kaip tik nagrinėja šio mūsų tautos didžiavyrio parašytus darbus. Tad mokyklos direktorės Danutės Lotiukienės-Kotovos iniciatyva aštuntokai su lietuvių kalbos mokytojomis Birute Šufinskiene, Žaneta Gineitiene ir Alina Šimkevičiene turėjo galimybę nuvažiuoti į netoli Kuršėnų esančią Papilę.

          Simonas Daukantas – rašytojas, pirmasis istorikas, lietuviškai aprašęs mūsų tautos praeitį. Šis žmogus gimė Kalviuose, Skuodo rajone. Paskutinius trejus gyvenimo metus praleido pas vietinį kleboną Papilėje, kur ir baigė savo gyvenimo dienas. Jo garbei miestelio centre yra pastatytas paminklas, tad  prie jo ir buvome sustoję. Šis paminklas, pastatytas 1930 metais, vaizduoja Simoną Daukantą, laikantį knygą. Papilėje yra ir Simono Daukanto memorialinis muziejus – tai šalia bažnyčios esantis namelis, kuriame glaudėsi lietuvių istorikas. Toliau vykome ant piliakalnio, kur yra šio istoriko kapas. Ant jo uždėta pilko akmens plokštė, o paminklas vaizduoja nulaužto medžio kamieną.

          Vėliau nuvykome prie įspūdingos penkiolikakamienės liepos (šiuo metu ji beturi trylika kamienų). Čia atlikome keletą dalykų mokytojų skirtų užduočių. Lankėmės ir Papilės apžvalgos bokšte. Iš 15 metrų aukščio galėjome stebėti Papilės miestelį, Ventos vingius, piliakalnius.

 

          Akvilė Streckytė,

8b klasės mokinė, ,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė