Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų mokyklos tikybos mokytoja Rima Kareivienė  mus pakvietė į tarptautinį, dabar jau XVI-ąjį, piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą. Žygis vyko rugsėjo 7-9 dienomis, jame dalyvavo apie 500 įvairaus amžiaus žmonių, iš jų labai daug jaunimo.

          Nuo Kryžių kalno pradėjome savo septyniasdešimt penkių kilometrų piligriminę kelionę. Eisenos priekyje žygiavo ir visus piligrimus vedė žmonės, nešantys kryžių ir Švenčiausiosios Mergelės Marijos statulą.  Įsimaišęs minioje savo giesmėmis ir skanduotėmis bei malda mus džiugino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Jis lydėjo mus visą kelionę.

          Žygiuodami vienas kitą palaikėme, linkėjome stiprybės kelyje, dalinomės mintimis ir praeitų piligriminių žygių įspūdžiais. Man tai jau antrasis žygis. Asmeniškai man dalyvauti tokiame žygyje labai patinka, nes gali nuoširdžiai širdį atverti Dievui, atsipalaiduoti, pradėti naujus mokslo metus su dar didesne energija. Vakarai taip pat buvo labai įdomūs: su dainomis, gyvo garso koncertais, jaunimo pasirodymais, bendravome prie laužo, susipažinome su naujais draugais.

          Labai  džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti šiame žygyje ir išbandyti savo jėgas. Prisiminimai išliko gilūs ir neišdildomi. Mus žygyje globojo mūsų mokyklos tikybos mokytoja Rima Kareivienė ir pradinio ugdymo mokytoja Rima Kudrevičienė. Siūlau ir kitiems mokiniams nebijoti tokių valios ir ištvermės išbandymų.

 

Viktorija Maneikytė, 8b klasės mokinė,

,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė