Vasario 8 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko Šiaulių rajono mokyklų tradicinė viktorina ,,Lietuvos istorijos žinovas“, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Viktorinoje dalyvavo 6 komandos, kurios pasitikrino savo žinias iš įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių.

 Renginys buvo pradėtas Lietuvos valstybės himnu, o 7b klasės mokiniai, paruošti lietuvių kalbos mokytojos Alinos Šimkevičienės, pristatė literatūrinę-meninę kompoziciją. Jie deklamavo poeto Stasio Anglickio ir Jolantos Anglickaitės-Šleževičienės sukurtus eilėraščius apie tėvynę Lietuvą.

 Pirmoji viktorinos užduotis, kurią pateikė dailės mokytoja Gražina Miknienė, buvo kūrybinė. Komandos popieriaus lapuose turėjo pavaizduoti ir ,,išleisti“ įstatymus,   remdamiesi  istorinės asmenybės vardu, kuri galėtų savo pavyzdžiu pakeisti visuomenės gyvenimą. Atliktos užduotys buvo kūrybiškos ir šmaikščios. Antrąją viktorinos dalį sudarė  kahoot kompiuterine programa pateikti įdomūs ir sukti klausimai iš Lietuvos istorijos.

 Viktorinos tikslas – ne tik paminėti artėjantį Lietuvos šimtmetį, bet ir praturtinti mokinių žinias apie Lietuvą, suburti bendruomenę bei skatinti mokinių, mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Gitanas Miknius,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos istorijos mokytojas