Lietuva, kai aš tave tariu-

Prieš akie sumirga raštų raštai

Ir pilna padangė vyturių,

Ir linų žydėjimas be krašto…

Brazdžionis

 

Vasario 15 d. geriausi pradinių klasių skaitovai rinkosi į kasmetinį meninio skaitymo konkursą. Mokiniai pasirinko deklamuoti Just. Marcinkevičiaus, B. Brazdžionio, A.Puišytės , V. Stunžėnienės, Vyt. Skripkos ir kitų lietuvių autorių eilėraščius, atskleidžiandžius meilę savo gimtam kraštui, tėvynei.

Mokytojos, rengusios mokinius konkursui, išmokė ne tik teksto, bet ir perteikti savo emocijas žodžiu. Mokiniai, kurie jau ne pirmus metus dalyvauja konkurse, tampa vis drąsesni, savimi pasitikintys, moka elgtis prieš žiūrovus.

Konkurso komisija (lietuvių k. mokytoja Ž. Gineitienė, bibliotekininkė B. Milvydienė) vertindama skaitovus, atsižvelgė į tai, kaip įtaigiai jie geba perduoti eilėraščio nuotaiką klausytojui, ar jų kalba yra aiški, natūrali, laisva.

Mokyklinio etapo nugalėtojai kovo 14 d.   dalyvavo Šiaulių rajono ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Lietuvai“ Bazilionų MDC.

Mūsų mokyklai atstovavo 1b kl. mokinė V. Smilgytė (mokyt. M. Petrauskienė), 1c kl. mokinė Smiltė Klimavičiūtė (mokyt. I. Einingienė), 2a kl. mokinys D. Antakauskas (mokyt. D. Petrulienė), 2c kl. mokinė E. Eigirdaitė (mokyt. D. Samuilienė), 3b kl. mokinė A. Kovėraitė (mokyt. B. Juknienė), 4b kl. mokinė V. Vaičekauskaitė (mokyt. A. Baltutienė) ir 4c kl. mokinė E. Dubro (mokytoja R. Navickienė).

Mokiniams puikiai sekėsi atstovauti mokyklai: 1c kl. mokinė Smiltė Klimavičiūtė, kuri deklamavo V. Nemunėlio eil. „Mano Vytis ir trispalvė“ ir 4b kl. mokinė V. Vaičekauskaitė, kuri deklamavo Just. Marcinkevičiaus eil. ‚,Dainuoju Lietuvą“ užėmė trečiąsias vietas. Mokines ruošė pradinių klasių mokytojos I. Einingienė ir A. Baltutienė.

Renginių ciklą, skirtą paminėti gimtosios kalbos dienai, pratęsė dailyraščio konkursas. Visi pradinių klasių mokiniai rašė pateiktus tekstus iš  rašytojo Juozo Tumo Vaižganto kūrinių.

Džiugu, kad 35 mokiniai dalyvavo tarptautiniame konkurse „Kengūra“ (lietuvių k.) ir pasitikrino gimtosios kalbos žinias.

Mylėkime, branginkime ir puoselėkime savo kalbą, nes „Žodis – Tavo sielos vartai. / Kalba – tai Tėvynė.“ (R. Lukauskaitė).

 

                                      Pradinių kl. mokytojos R. Navickienė, M. Petrauskienė