,,Jaunųjų europiečių“ sąjungos prezidento p. Zygfrido Logalio (Siegfried Logall)  kvietimu Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos  2 mokytojų ir  12 mokinių delegacija 2018 rugsėjo 18-22 d. dalyvavo Demine (Vokietija) organizuotame renginyje „Europos savaitė 2018. Pasaulinė vaikų diena“.

          Savaitę trukęs renginys prasidėjo Demino (Demmin) rotušėje. Atvykusius svečius pasveikino miesto meras Dr. Michael Koch, ,,Jaunųjų europiečių“ sąjungos prezidentas Zygfridas Logalis (Siegfried Logall). Meras įteikė simbolinį miesto meškiuką – bebrą. Susirinkusiems palinkėta turiningos savaitės. Delegacija įsikūrė  įspūdingame pastate „Luizos vartai“ (Luisentor). Tai vieninteliai išlikę Demino miesto vartai (31 m aukščio), kuriuose dabar apgyvendinami miesto svečiai.

          Antrąją dieną  vykome į Demino Pestalocio – Europos mokyklą. Čia mus pasitiko mokyklos direktorė Frau Dörte Bretsch. Ir mokytojos (Ramutė Zorienė, Lina Dovtartienė), ir mokiniai turėjo galimybę stebėti pamokas.  „Buvo labai įdomu pamatyti, kaip vaikai mokosi užsienyje“ (Austė Dovtartaitė). Vėliau savo kabinete mūsų laukė pirmokai. Čia jiems mokslo metų pradžios proga įteikėme ,,Jaunųjų europiečių“ sąjungos prezidento paruoštas dovanėles, užrišome atsivežtas mokinių pintas draugystės apyrankes, įteikėme Lietuvos trispalves vėliavėles.  Po pietų Nordkurier laikraščio redakcijoje susitikome su žurnalistu Georg Wagner. Jis supažindino su parašyto straipsnio keliu  į laikraštį. Apsilankėme šalia esančiame Demino informaciniame centre.   

       Trečioji diena buvo skirta Pasaulinei vaikų dienai paminėti. Mūsų laukė tai, kam ilgiausiai ruošėmės, dėl ko nerimavome ir jaudinomės,  tai –  koncertas. Renginį pradėjome Europos Sąjungos himnu. Mokiniai dainavo, grojo atsivežtais instrumentais, šoko. Pašokti pakvietėme ir žiūrovus. Buvo smagu matyti, kaip džiaugsmingai buvo priimta mūsų paruošta programa. Po koncerto vyko mokinių (Kuršėnų Stasio Anglickio ir Demino Pestalocio – Europos mokyklų) susitikimas su garbiais svečiais: Mecklenburg-Vorpommern žemės vidaus ir Europos reikalų ministru Lorenz Caffier, administratoriaus pavaduotoju Thomas Müller, Demino miesto mero pavaduotoju Kurt Kunze. Čia, prie apskrito stalo, mokiniai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus. Mūsų mokyklos delegacijos nariai padėkojo ,,Jaunųjų europiečių“ sąjungos prezidentui Zygfrid Logal, Pestalocio – Europos mokyklos direktorei Dörte Bretsch už svetingumą bei garbiems svečiams už atsakymus. Ministras Lorenz Caffier įteikė mokytojai Ramutei Zorienei savo asmeninį medalį už darbą su jaunaisiais europiečiais.

          Mokinių draugystė, bendravimas su vokiečių vaikai tęsėsi plaukiant laivu  Peene upe. Gera buvo gamtos prieglobstyje kalbėtis vieniems su kitais. Pasiekęs Kumerovo ežerą, apsukęs ratą, laivas neskubėdamas grįžo į Deminą parplukdydamas mus, pilnus įspūdžių Europos savaitės dalyvius. Visą viešnagės laiką mus lydėjo, įvairiausias miesto vietas aprodė, daug papasakojo Ingrid Logall. Esame jai dėkingi už didžiulį mums suteiktą  rūpestį, įvairias paruoštas staigmenas bei dovanėles. Pusryčių ir vakarienės stalus ruošė, kad būtume sotūs rytą ir vakare, maitino Demino gaisrininkai-savanoriai.
       Džiaugiamės mes, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytojai ir mokiniai, kad Demine turime draugą, kuris ne tik 18 metų padeda kuršėniškiams organizuodamas humanitarinę pagalbą, bet ir organizuoja tarptautinius jaunimo susitikimus. Nuoširdus lietuviškas ,,ačiū“ jam, Zygfridui Logaliui. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie delegacijos išvykimo į Deminą.

 

Ramutė Zorienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytoja