Gruodžio 10 dieną Kuršėnų miesto Vytauto  Vitkausko bibliotekoje vyko  renginys  – projekto ,,Lituanistika Šiaulių rajone – iš praeities į dabartį“ pristatymas.  Jame dalyvavo ir Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 4c klasės mokiniai su mokytoja Rima Navickiene bei 7b klasės mokinės, paskatintos lietuvių kalbos mokytojos Alinos Šimkevičienės. Renginio vedėjai Matas Cironka ir Gabrielė Skirmantaitė pristatė šiuolaikinius inovatyvius  žaidimus, kurie padeda smagiai mokytis lietuvių kalbos, suteikia žinių, skatina domėtis savo krašto kultūra. Tai kompiuteriniai lituanistiniai žaidimai ,,Šiaulių rajono lituanistiniai lobiai“ (apie Šiaulių rajono kalbininkus ir rašytojus), ,,Kuršėnų šnekta linksmai“ (apie mūsų gyventojų tarmę). Žaidimui naudojamas išmanus stalas – ekranas. Projekto vadovė bibliotekininkė Vida Ragauskienė papasakojo apie projekto eigą ir žaidimų kūrimą.

           Septintokės buvo pakviestos išbandyti naują kompiuterinį žaidimą apie Kuršėnų istoriją, kultūrinį paveldą. Pradinių klasių mokiniai žaidė lengvesnio pobūdžio kalbinį žaidimą apie tarmes. Visi žaidėjai buvo apdovanoti prizais.

          Žaidžiant šiuos žaidimus tikrai galima daugiau sužinoti apie Kuršėnų miesto istoriją, tradicijas, vietos tarmę, rašytojus. Tad renginio pabaigoje bibliotekininkė Vida Ragauskienė kvietė į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką atvykti įvairaus amžiaus žmones, ypač  miesto mokyklų mokinius. Lietuvių kalbos galima mokytis ir šiuolaikiškai, linksmai!

 

Estela Razmutė ir Emilija Petrošiūtė,

7b klasės mokinės, ,,Jaunųjų žurnalistų” būrelio narės