Nacionalinė karjeros savaitė Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje buvo kupina įvairiausių veiklų. Dar lapkričio mėnesio pradžioje karjeros ugdymui darbo grupė (I. Kudrevičienė, R. Zorienė, D. Semaškienė, L. Tamašauskienė, R. Matutis, V. Baniulienė) lankėsi 5-10 kl. kolektyvuose ir, parengę teatralizuotą vaidinimą, pakvietė ruoštis nacionalinės karjeros savaitės renginiams. Kiekviena klasė burtų keliu išsitraukė tam tikros profesijos pavadinimą ir per keletą savaičių turėjo pagaminti tą profesiją simbolizuojančius darbo įrankius. Vėliau mokinių kūrybiškai pagaminti  įvairaus dydžio darbo įrankiai puošė mokyklos fojė ir sporto salę, kur vyko pagrindinis karjeros savaitės renginys.

          Lapkričio 21 diena mokykloje buvo paskelbta Padėkos diena. 1-8 ir 10 klasių mokiniai pasirinktu būdu turėjo padėkoti tam tikram mokyklos aptarnaujančio personalo darbuotojui už kantrų, sąžiningą kasdieninį darbą.

          Daugiausiai mokinių pastangų pareikalavo pasiruošimas pagrindiniam karjeros savaitės renginiui ,,Pasimatuok profesiją“,  kuris vyko penktadienį, lapkričio 23 dieną. Kiekvienas 1-8 ir 10 klasių kolektyvas turėjo sukurti savo profesijos pristatymą – mįslę žiūrovams. Renginio dalyviai vertino klasių pasirodymus ir pasitarę spėliojo, kokia profesija buvo suvaidinta.  Sporto salėje grojo puiki muzika, raudonu kilimu vaikštinėjo, šoko ir vaidino  įvairių profesijų atstovai: gaisrininkai, staliai, siuvėjai, gydytojai, fotografai, kirpėjai, mokytojai… Komisijos narius džiugino išradingai paruošti mokinių pasirodymai. Renginyje dalyvavo ir svečių iš Kuršėnų politechnikos mokyklos. Pedagogų ir moksleivių komanda taip pat pristatė teatralizuotą profesijų pristatymą.

          Renginio pabaigoje kiekviena klasė už pastangas buvo apdovanota padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Žiūrovai ir komisija nusprendė, kad 7b klasės pasirodymas – fotografo profesijos pristatymas – buvo pats kūrybiškiausias, pelnęs daugiausiai simpatijų.

          Mokiniai, apibendrindami nacionalinės karjeros savaitės renginius mokykloje, džiaugėsi įvairia veikla, galimybe bendrauti, vaidinti ir stebėti kitų klasių pasirodymus,  linksma nuotaika.

 

Alina Šimkevičienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos lietuvių kalbos mokytoja