Kuršėnų Stasio Anglickio  mokyklos pradinių klasių mokiniai  vykdė  projektą  „Aš – mažasis Lietuvos pilietis“, skirtą paminėti Vasario 16-ajai ir  Kovo 11-ajai. Šį projektą organizavo direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė, pradinių klasių mokytojos metodininkės Rima Kudrevičienė ir Danguolė Petrulienė.  Du mėnesius vyko įvairios veiklos: PUG, 1-4 klasių mokiniai susipažino su Lietuvos valstybės simboliais, mokėsi V. Kudirkos ,,Tautišką giesmę“, lankėsi mokyklos muziejuje, prisiminė  mokyklos dainą.  Šalia klasių kabinetų koridorius mokiniai  puošė piešiniais apie Lietuvą, jos žemėlapio trafaretus papuošė gražiais piešiniais, aplikacijomis ir kitomis medžiagomis. 1-4 klasių mokiniai ruošė pranešimus apie Lietuvą: pirmokai apie mokyklą, antrų klasių mokiniai apie Kuršėnus , o trečiokai – apie lankytinas Lietuvos vietas. Vyriausieji pradinukai parengė pranešimus apie Lietuvos istoriją.

          Kovo 7 d.  projektui „Aš – mažasis Lietuvos  pilietis“ apibendrinti ir užbaigti visų 1-4 klasių atstovai pristatė pranešimus  kitų pradinių klasių mokiniams. Su Kohoot  programa parengta  viktorina 1-2 ir 3-4 klasių mokiniams apie Lietuvą. Iš kiekvienos klasės dalyvavo po 4 mokinius. Viktorinos metu vaikai demonstravo žinias apie  Lietuvą, jos istoriją, įvardino didžiausius Lietuvos miestus, prezidentę. Viktorinos  prizinių vietų nugalėtojams įteiktos  asmeninės dovanėlės, pranešėjams – padėkos raštai. 1-4 klasių mokiniai savo klasėse taip pat dalyvavo viktorinoje, išrinko nugalėtojus. 

          Pasibaigus šioms veikloms, pradinukai ant  trijų spalvų  lipnių lapelių užrašė atsiliepimus apie tai, kokia projektinė veikla juos labiausiai sudomino, ką naujo  sužinojo apie Lietuvą.  Šiuos lapelius suklijavome ant Lietuvos žemėlapio trafareto mokyklos pirmo aukšto fojė. Projekto ,,Aš – mažasis Lietuvos pilietis“ organizatorės  už  aktyvų ir nuoširdų dalyvavimą veiklose visų  1-4 klasių mokiniams įteikė  padėkos raštus. Šis projektas suteikė mokiniams daug gerų emocijų,  praplėtė žinias apie Lietuvą.

Danguolė Petrulienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pradinių klasių mokytoja