Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyrius vasario – lapkričio mėnesiais organizavo Kelionių maratoną šalies mokiniams ir mokytojams „Šimtmečio Lietuva“.  Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos nutarė dalyvauti kelionių maratone ir aplankyti mūsų šalies senuosius kaimus, miestus ir miestelius, kurie mena Lietuvos praeitį ir reikšmingus  mūsų krašto įvykius.

          Mokiniai aplankė Radviliškio rajone esantį Kleboniškių kaimo etnografinį muziejų. Jie apžiūrėjo pastatus, kuriuose įrengtos įvairios ekspozicijos, padedančios sugrįžti į praeitį, į tėvų, senelių ir prosenelių kaimą. Akmenės rajone, Papilėje, apžiūrėjo gamtos paminklą – penkiolikos kamienų liepą, įsiamžino prie Simono Daukanto paminklo, kuris įprasmina lietuvių tautos išmintį, laisvės troškimą. Keliaudami į Kauną užsuko į Jurbarko rajoną, aplankė Raudonės pilį, susipažino su jos tarpukario istorija. Vyresni pradinukai apsilankė Klaipėdos krašte,  etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje. Ten pamatė  atkurtų pajūrio sodybų ūkinius bei gyvenamuosius statinius, domėjosi  žvejo buitimi. Kitiems mokiniams teko susipažinti su Anykščių siaurojo geležinkelio kompleksu. Siauruko istorijos puslapiuose būta ir liūdnų akimirkų. Sužinojome, kad gyvulių vagono ekspozicija mena tremties laikus.

          Sugrįžę iš kelionių maratono, pradinių klasių mokiniai ir mokytojos pasidalino patirtais įspūdžiais ir kelionių akimirkomis. Pradinių klasių mokytoja Jolanta Kazlauskaitė ir technologijų mokytoja Deimantė  Semaškienė kartu su mokiniais sukūrė kelionių simbolį – „Batą“, kuriame sutalpino nuotraukose užfiksuotas kelionių akimirkas. ,,Batą“  pristatėme į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą. Šių metų gruodžio mėnesį įvyko baigiamasis  kelionių maratono renginys, kuriame jaunesniojo mokyklinio amžiaus (1–4 kl.) grupėje mūsų mokyklos sukurtas ,,Batas“ užėmė pirmąją vietą.

          Mes dar tik pradinukai, žingsnelis po žingsnelio apkeliausime visą Lietuvos žemelę.

 

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos

mokytojos Jolanta  Kazlauskaitė ir Deimantė Semaškienė