Jau penkerius metus iš eilės kiekvieną pavasarį (balandžio – gegužės mėnesį) mūsų mokykloje vyksta Tėvų profesijų diena.  Į renginį kviečiame tėvelius,  Kuršėnų bendruomenės narius pristatyti savo profesiją, pomėgį mokiniams.

 2017 m. lapkričio 24-oji  – ugdymo diena, skirta profesijų prisimatavimui. Išgirsti kalbančius apie savo darbą, demonstruojančius darbo priemones  tėvus buvo įdomu ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

 Per pirmąją dienos dalį  tėveliai vedė pamokėles 1- 4 klasių mokiniams apie savo profesijas. Užsiėmimus vedė: M. Šarnienė, 1a klasės mokinės mama, kuri pristatė  aplinkosaugininko profesiją, E. Mikalauskaitė, 1b mokinio mama,   kalbėjo apie virėjo profesiją, N. Eigirdienė, 1c klasės mokinės mama  – fotografė, kuri dalijosi savo darbo paslaptimis, 2a klasės mokinės tėtis I. Gaučius pasakojo, ką jis, ūkininkas, veikia, 2c klasėse lankėsi net 2 mamos: E. Daukšienė, slaugytoja, ir S. Eidukaitienė, logistikos vadybininkė. Pradinukas pamokėles vedė R. Zakarauskas, Lietuvos pašto darbuotojas,  kuris vedė užsiėmimą apie paštininko profesiją, D. Leškauskas, sporto treneris, B. Milvydienė, bibliotekininkė, A. Liaudanskaitė, mokinė, pristatė savo tėvelių profesijas: elektros prekių parduotuvės direktoriaus ir komunalinio ūkio buhalterės, P.Girdžius, profesija – lakūnas.

 Pirmoji dienos dalis 5-7 klasių mokiniams  – protų mūšiai. Klausimus kūrė  visos mokyklos bendruomenės nariai (mokytojai, tėveliai, mokyklos darbuotojai). Klausimus apibendrino, klasifikavo geografijos mokytojas R. Vaznys.

 Per antrąją  dienos dalį po užsiėmimų, protų mūšių  1-7 klasių mokiniai vyko į tėvelių darbovietes. Ten mokiniai „pasimatavo“ šias profesijas: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  pedagogo,  kraštotyrininko, ugniagesio gelbėtojo, siuvėjo, sukirpėjo, modeliuotojo, kirpėjo, farmacininko, prekybos vadybininko, kūriko, šaltkalvio, suvirintojo, tekintojo, laboranto, vairuotojo, pirtininko, policininko, socialinio darbuotojo, sekretoriaus. Čia irgi aktyviai įsijungė tėveliai. Jie priėmė vaikus į savo darbo vietas: pasakojo, demonstravo,  pateikė praktines užduotis.

 Pedagogė E.Kaubrienė laukė atvykstančiųjų Kuršėnų lopšelyje – darželyje ,,Eglutė“, V. Bartkienė – savo siuvykloje, R. Galkuvienė – savo kirpykloje, Linkevičienė – vaistinėje, D. Budreckienės – drabužių parduotuvėje, D.Daujotas – autodetalių parduotuvėje.

 O ką veikė 8-10 klasių mokiniai? Jie dalyvavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro organizuojamo projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi populiarinimas Lietuvoje“ renginyje „Profesinio mokymo populiarinimo renginių organizavimas bendrojo lavinimo mokyklose“. Pagal programą  UAB Saldinta direktorė Virginija Matikienė  pristatė savo verslo sėkmės istoriją. Po to mokiniai ėjo į kabinetus, kur praktinėse veiklose „pasimatavo“ sekretoriaus barmeno – padavėjo ir vizualinės reklamos gamintojo profesijas, kurias pristatė Šiaulių profesinio rengimo centro pedagogai ir moksleiviai. Baigiamoji dalis – protų mūšis iš visos dienos veiklų. Komanda nugalėtoja apdovanota saldžiaisiais prizais, o visiems dalyviams įteikti pažymėjimai ir Šiaulių  profesinio rengimo centro keksiukai.

 Renginio refleksija vyko gruodžio pirmąją savaitę. Kiekvienas mokinys užpildė profesijos aprašo lentelę ir klasės paruošė aplankytų profesijų plakatus, kuriais papuošėme mokyklos IV aukšto koridoriaus sieną.

 Aptardami šį renginį, tėveliai džiaugėsi, kad prisidėjo prie vaikų ugdymo, kad mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis.

 

Ramutė Zorienė,

ugdymo karjerai koordinatorė