2017 m. gegužės 8 dieną  Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje vyko profesijų diena. Šiemet ji organizuota jau septintąjį kartą. Dalyvauti šiame renginyje buvo kviečiami mokinių tėvai, profesinių mokyklų specialistai, įvairių profesijų atstovai.

 Skirtinguose mokyklos kabinetuose įsikūrė manikiūrininkė, švietimo centro metodininkė, Raudonojo kryžiaus  darbuotojos, pardavimų vadybininkas, Kuršėnų politechnikos bei Šiaulių profesinio rengimo centro komandos, futbolo treneris, modelis, fotografė, karys. Pagal iš anksto sudarytą grafiką mokiniai ėjo iš kabineto į kabinetą  susitikti su  vis kitos profesijos atstovu. Šiemet profesijų dienoje dalyvavo ir mokinių tėveliai: Rolandas Kaveckas, Vaida Dubickienė, Rita Misiulienė, Audronė Kovėrienė.  Rolandas  Kaveckas kalbėjo apie kelią į  prekybos vadybininko profesiją, Vaida  Dubickienė dalijosi manikiūrininkės darbo paslaptimis, mokė mergaites šio amato, Rita Misiulienė su komanda (profesijos mokytoja Jurgita Jasnauskaite ir moksleive Kristina Linkiene) atvyko iš Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriaus. Komanda ne tik pristatė konditerio profesiją, bet  ir pateikė praktines užduotis – mokiniai dekoravo kepinius. Audronė Kovėrienė, Kuršėnų politechnikos mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė,  į profesijų dieną taip pat atėjo ne viena: kartu buvo  profesijos mokytojai Inga Viršilienė, Romas Kriščiūnas, staliaus profesijos moksleivis.

 Aivaras Dankis, KOP ryšininkas, sporto salėje pasakojo apie kario profesijos pasirinkimo kelią, kasdienybę, pristatė amuniciją bei darbo įrankius. Mokiniai matavosi šalmus, liemenes, užsidėjo dujokaukes, atliko praktines užduotis su kompasu. Laimutė Jarmalavičienė, Šiaulių r. Švietimo centro metodininkė, kalbėjo apie savanorystę  kaip vieną iš būdų atrasti bei realizuoti save. Virginija Kaupienė ir Diana Tamašauskienė pristatė Raudonojo kryžiaus istoriją bei veiklą.

Fotografė Aušra Aleksandravičiūtė ir modelis Karolina Ruzaitė kalbėjo su mokiniais apie savo darbo ypatumus. Artūras Ankudinovas, treneris, papasakojo apie savo, kaip futbolo trenerio kelią.

 Profesijų dieną mokiniai ne tik klausėsi atvykusių svečių, bet ir dalyvavo žaidime „Taip ir Ne“, kurį padėjo organizuoti Gabrielė Petkutė ir Orinta Lukauskaitė, 8a klasės mokinės. Su 3D kubą dėliojusiais mokiniais dirbo devintokai Dovydas Norvaišas ir Gytis Bagdonavičius. Mokiniai rašė profesijų pavadinimus iš pateiktos raidės, prie nupiešto įrankio rašė profesijų atstovus, kurie naudojasi tuo įrankiu. Pasibaigus renginiui apdovanoti geriausiai užduotis atlikę mokiniai. Žaidimo ,,Taip ir Ne“ nugalėtojai: Ula Andrijaitytė (6b kl.), Kornelijus Kaveckas (7b kl.), Fausta Bieliauskaitė (6a kl.). Atlikę ,,Raidžių“  apie profesijas užduotį nugalėjo  Erika Vasiliauskaitė (7c kl.),  Valentas Akučka (7a kl.), Ula Piščikaitė (6a kl.). 3D kubo dėliojimo laimėtojai: mokytojas Nerijus Medeišis, Emilis Ganasiukas (7c kl.),  Benas Janauskas (10 kl.). Visų klasių mokiniai perskaitė su profesijų diena susijusius posakius.

 Džiugu tai, kad profesijų dienos renginiuose dalyvauja ne tik mokinių tėveliai, bet ir patys vyresniųjų klasių moksleiviai padeda organizuoti įvairias veiklas.

 

Ramutė Zorienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos ugdymo karjerai organizatorė