2018-01-17 9-10 klasių mokiniai kartu su mokytoja Ramute Zoriene vyko į Kauną. Šią dieną „Žalgirio“ arenoje duris atvėrė pirmoji „Profesinio mokymo mugė 2018“. Čia jaunimas galėjo susipažinti su naujomis galimybėmis, išsiaiškinti, kokia profesija šiandien yra paklausiausia, o kurioje srityje specialistų trūksta labiausiai, rasti bendraminčių ir padrąsinimą eiti pirmyn.

 „Profesinio mokymo mugėje“ dalyvavo gausus būrys įstaigų, pasiruošusių priimti moksleivius ir papasakoti apie jiems aktualiausius dalykus. Tai:  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuriam vieninteliam Lietuvoje suteiktas kvalifikuotos – „International Education Society (IES)“ – mokymo įstaigos ženklas, Kauno technikos profesinio mokymo centro atstovai pasakojo apie automobilių mechanikos, statybos, logistikos, apdailos ir panašias sritis; Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro komanda; Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, kuri siūlė plataus spektro specialybes nuo floristo iki nekilnojamo turto organizatoriaus; Vilkijos Žemės ūkio mokyklos atstovai kvietė lankytojus pabendrauti, buvo pasiruošę pristatyti profesijas ne tik žemės ūkio srityje, bet ir naujas – slaugos ir automobilių sferose, supažindino su stažavimosi svetur perspektyvomis.

 Mūsų mokyklos mokiniai, vaikščioję po mugę, susipažino su  profesinio mokymo įstaigose vykdomomis programomis, sužinojo priėmimo į profesines mokyklas sąlygas, tęstinio profesinio mokymo kursus, karjeros galimybes. Planuojantiems dalyvauti šių metų priėmime į profesines mokymo įstaigas buvo suteikta informacija, kokia priėmimo tvarka laukia šiemet, kaip naudotis LAMA BPO informacine sistema ir teisingai užpildyti prašymą.

Vėliau mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kriptografinių valiutų kasykla“, kurį vedė Vilniaus universiteto lekt. Tomas Savėnas ir doc. dr. Saulius Masteika.

 Devintokai ir dešimtokai susipažino ne tik su profesinėmis mokyklomis, bet ir bendravo su aukštųjų mokyklų komandomis. Inovacijų ekspozicijoje apžiūrėjo išradimus, studentų darbų ekspozicijas.

 Iš „Žalgirio“ arenos važiavome į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą. Apsilankėme 2014 m. atidarytame  kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centre „Modus“, kuris išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. „Modus“ – tai viena iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro praktinio mokymo bazių, kurios infrastruktūra atitinka aukščiausius šiuolaikinio paslaugų verslo reikalavimus. Puikiai įrengtu centre apžiūrėjome higieninės kosmetikos, siuvėjo, kirpėjo, floristo, masažuotojo praktinės veiklos darbo vietas.

 Paskutinė išvykos stotelė –  Kauno pilis. Edukaciniame užsiėmime klausėmės istorijų apie šią pilį, apžiūrėjome eksponatus, kopėme sraigtiniais laiptais. Turėjome galimybę stebėti, kaip vyksta filmavimas ir net nusifotografuoti su aktoriumi – riteriu.

 Visi grįžome pasisėmę naujų įspūdžių ir daug ko sužinoję apie įvairias profesijas, mokymosi sąlygas bei galimybes. Ši informacija padės mokiniams geriau apsispręsti renkantis, ką studijuoti baigus mokyklą.

Ramutė Zorienė,

ugdymo karjerai koordinatorė