2018-04-11 7a klasės mokinė Fausta Bieliauskaitė ir 8a klasės mokinė Amanda Petkutė bei jų mokytoja Ramutė Zorienė  dalyvavo Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros  ir  Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos surengtoje  jaunųjų tyrėjų tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Ekonomikos, verslo ir viešosios vadybos aktualijos“.

     Konferencijoje buvo aptartos miesto, regiono ir šalies ekonominės, finansų tvarkymo, viešojo sektoriaus administravimo ir kitos problemos, taip pat buvo pristatyti studentų ir mokinių atliktų tyrimų bei projektinių veiklų rezultatai. Jaunuosius tyrėjus pasveikino Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė prof. Ingrida Šaulienė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.  Apie savo patirtį versle ir pramogų pasaulyje kalbėjo Šiaulių universiteto absolventas, „Kane‘s“ sporto arenos įkūrėjas Martynas Vidžiūnas, grupės „Ritmas kitaip“ įkūrėjas ir vadovas Arūnas Banys ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Inga Norkutė-Žvinienė.

    Vėliau konferencijos darbas vyko trijose sekcijose – „Ekonomika, finansai ir vadyba“, „Šiuolaikinės visuomenės vertybių raiška“ ir „Iššūkiai ir galimybės versle ir viešajame sektoriuje“. Pranešimus skaitė jaunieji Šiaulių miesto verslininkai, Šiaulių universiteto studentai ir absolventai, mokiniai, įvairių organizacijų atstovai. Konferencijai savo pranešimus parengė ir pristatė taip pat ir Šiaulių universitete studijuojantys užsienio šalių studentai iš P. Korėjos, Gruzijos, Turkijos, Albanijos ir kitų šalių.

     Sekcijoje „Šiuolaikinės visuomenės vertybių raiška“ mokinės Fausta Bieliauskaitė ir Amanda Petkutė (darbo koordinatorė – Ramutė Zorienė, etikos mokytoja)  pristatė tyrimą  ,,Mokinio vertybių raiška šiandieninėje mokykloje“. Tyrimo tikslas – anketavimo būdu  ištirti mokinių vertybes.

   Sekcijos vadovės Šiaulių Universiteto lekt. Rita Toleikienė ir Rita Šikšnienė (Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė)  pažymėjo,  kaip pranešimas buvo išsamus, konkretus, įdomus. Mokinės buvo apdovanotos STT atmintukais bei Šiaulių universiteto pažymėjimais, o UAB Splius įsteigtą dovaną – planšetę – už pranešimą „Mokinio vertybių raiška šiandieninėje mokykloje“ gavo Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinė Fausta Bieliauskaitė.

     Šiaulių universitete ne tik dalyvavome konferencijoje, bet ir vartėme didžiausią Lietuvos knygą, lankėmės Centų kambaryje, vaikščiojome po moderniai ir šiuolaikiškai įrengtą biblioteką, susipažinome, kokių specialybių galima studijuoti Šiaulių universitete.

 

Ramutė Zorienė,

ugdymo karjerai koordinatorė