2018-03-19 Šiaulių pramonininkų asociacijos iniciatyva mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai  susitiko su Šiaulių profesinio rengimo centro, Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaulių universiteto atstovais ir miesto bei rajono verslininkais.

Šiaulių pramonininkų asociacijos vykdantysis direktorius Egidijus Anglickis susitikimą su mokiniais pradėjo nuo paprasto klausimo: „Kurie iš jūsų po mokyklos baigimo planuojate išvykti į užsienį?“. Lektorius apsidžiaugė, kad rankas pakėlė tik maža dalis susirinkusių mokinių. Pramonininkų asociacijos atstovas papasakojo apie pramonę Šiauliuose. Kalbėjo ne tik apie žinomus ir turinčius tradicijas prekinius ženklus, (pavyzdžiui, UAB „Rūta“, UAB „Gubernija“, UAB „Baltik vairas“ ir kt.), bet ir apie naujas, pažangias, intensyviai verslą užsienio rinkose plėtojančias įmones – UAB „Bodesa“, UAB „Devold AMT“, UAB „Salda“, UAB „Diab“. Svečias nustebino, kad daugeliui pasaulyje žinomų prekinių ženklų, pavyzdžiui, Ikea, BMW, AUDI, BOSCH, HUSQVARNA ir kt., reikalinga produkcija gaminama būtent Šiaulių regione.

UAB „Bodesa“ plėtros vadovas Aidas Dumšas džiaugėsi, kad šiuo metu įmonėje dirba 8 darbuotojai, grįžę iš emigracijos. Pažangi įmonė siūlo savo darbuotojams atlyginimus, dydžiu nenusileidžiančius užsienio įmonėms. Įmonės atstovas ragino moksleivius mokytis, studijuoti ir ateiti dirbti į Šiaulių regione sparčiai besikuriančias įmones.

Šiaulių profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Urmonas ragino jaunimą ateitį rinktis labai atsakingai: išklausyti tėvų patarimų, konsultuotis su mokytojais, profesinių ir aukštųjų mokyklų atstovais, išanalizuoti visą įmanomą informaciją apie norimą įgyti specialybę. Vienas iš būdų pažinti savo pomėgius ir atrasti pašaukimą – galimybė išbandyti profesinio veiklinimo užsiėmimus. R. Urmonas pabrėžė profesinio mokymo privalumus – nemokamą mokslą, puikų amato išmanymą baigus mokyklą.

Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos trečiakursės Justina Tumaitė ir Kristina Česnauskaitė pasakojo apie kolegines studijas šioje aukštojoje mokykloje. Šiauliuose sėkmingai studijas vykdanti kolegija siūlo studijų programas, apimančias informatikos, inžinerijos, socialinius, sveikatos mokslus, verslo ir viešąją vadybą ir atitinkančias Šiaulių regiono poreikius.

Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros vedėja dr. Alma Mačiulytė-Šniukienė akcentavo, kad jaunam žmogui labai svarbu pasirinkti širdžiai artimą profesiją. Universiteto atstovė kvietė būti Lietuvos ir Šiaulių krašto patriotais, akcentavo, kad aukštojo mokslo kokybė Šiauliuose niekuo nenusileidžia kitiems didiesiems Lietuvos miestams.

Apie verslo situaciją Kuršėnų rajone kalbėjo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Ramunė Jocienė. Per žinias ir atkaklų darbą ateina sėkmė – tai įrodo smulkios įmonės, besikuriančios Šiaulių rajone ir eksportuojančios didelį dalį savo produkcijos į užsienį. Vieni iš tokių – UAB „Medrimda“. Jos direktorius Rimantas Bačkys papasakojo, kad verslą galima sėkmingai plėtoti ir mažame miestelyje. Įmonės produkcija – mediniai ekologiški lavinamieji žaislai, baldai, sodo ir daržo akcentai – lengvai randa pirkėjus visame pasaulyje.

Susimąstė mokiniai po svečių apsilankymo. Ar faktais pagrįstų argumentų ir istorijų išgirdę mokiniai įsitikino, kad Šiauliai yra daug perspektyvų turintis miestas, čia verta studijuoti ir kurti savo karjerą?

 

Ramutė Zorienė,

ugdymo karjerai koordinatorė