2018-06-01 siekiant ugdyti motyvuotą ir savo ateitimi besidomintį jaunuolį Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 5-9 klasių mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Savaime suprantama, kad  savo karjera mokinys turi pradėti rūpintis dar mokyklos suole. Žinoma, apie žinių svarbą moksleiviams kalba pedagogai, tačiau kai savo gerąja patirtimi dalijasi profesionalūs specialistai, o ypač mokinių tėvai – daug įdomiau.

       5a, 5b, 6a klasių mokiniai su auklėtojomis lankėsi  Šiaulių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandoje. Čia mokiniai domėjosi ugniagesio –  gelbėtojo specialybe, darbo specifika.

        Šiaulių rajono PK Kuršėnų policijos nuovadoje 5a klasės mokinių laukė policininko specialybės pristatymas.

         Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės nariai  mielai pasakojo apie kario  savanorio veiklą. Su kariais bendravo 5b, 6a, 9 klasių mokiniai.

         Į VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklą nuvyko 6b ir 6c klasių mokiniai su auklėtojomis. Ketvirtoko mama Audronė Kovėrienė, ugdymo karjerai koordinatorė, supažindino svečius su  automechaniko, staliaus, kirpėjo, virėjo, konditerio specialybėmis, parodė darbo klases.

      7a klasė važiavo į užeigą ,,Smakų Smakas“, kurioje dirba mokinio mama  Lijana Pašakinskienė. Čia mokiniai sužinojo barmeno-padavėjo darbo paslapčių.

     7b klasė vyko į Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyrių. Septintokus pasitiko siuvinių gamintojai, programuotojai, smulkiojo verslo organizatoriai, automobilių salonų ir minkštų baldų restauratoriai, sekretoriai.    

     Šiaulių apygardos teisme lankėsi 8a klasė. Su teisėjo, prokuroro, teisėjo padėjėjo ir kitomis profesijomis supažindino mokinės mama Kristina Rupšienė.

     8b klasės mokinių ir auklėtojo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prie LRM pakrančių apsaugos rinktinės laukė pasieniečiai, kurie papasakojo apie savo darbą.

     8c ir 9 klasių mokiniai ėjo į Daugėliuose įsikūrusią UAB Devold AMT. Šioje gamykloje dirba mokinio mama Diana Bukontienė. Mokiniai buvo supažindinti su audimo staklių operatoriaus, sandėlininko, logisto-ekspeditoriaus specialybėmis be apžiūrėjo gamykloje vykstančius darbo procesus.

      Mokiniai po išvykų grįžo pilni įspūdžių. Klasėse aptarė tai, ką sužinojo, ką patyrė. Buvo puiki, įdomi ugdymo kitoje aplinkoje veiklos diena.

Ramutė Zorienė,

ugdymo karjerai koordinatorė