Spalio 17 d. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje 5-6 klasių mokiniams literatūros pamokas vedė vaikiškų knygų kūrėjas ir iliustratorius Dainius Šukys. Iš pradžių menininkas mums papasakojo, kaip tapo rašytoju ir iliustratoriumi, parodė savo sukurtas vaikiškų pasakų knygas. Po to jis ėmė kurti pasaką apie savo katiną ir jo nuotykius, lentoje piešė vaizdingas iliustracijas. Klasėje buvo linksma ir žaisminga nuotaika. Tada mes, padedami rašytojo, pasitelkę vaizduotę visi ėmėme kurti pasaką ,,Paršiuko gimtadienis“. Turėjome sugebėti greitai atsakyti į netikėtus klausimus, persikūnyti į gyvūnus, sugalvoti jiems vardus, papasakoti jų dialogus, nebijoti fantazuoti.  Juk kuriant pasaką svarbiausia yra išlaisvinti vaizduotę!

          Pamokos pabaigoje dailininkas Dainius Šukys mums padovanojo  pieštas pasakos apie paršiuko gimtadienį iliustracijas ir mums reikėjo sukurti bei apipavidalinti savo pasakos puslapį. Džiugu ir tai, kad rašytojas mokyklos bibliotekai padovanojo keletą savo knygų.

          Ši netradicinė pamoka išsiskyrė tuo, kad mums teko pabendrauti su menininku, kuris savo pavyzdžiu mus skatino nebijoti fantazuoti, kurti, pasakyti savo nuomonę ir suprasti, kad kurti pasaką yra labai smagu.

 

Aušrinė Ivanavičiūtė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 6b kl. mokinė,

,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė