Šiaulių r. Kuršėnų  Stasio Anglickio progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai ir jų mokytojos Birutė Juknienė, Diana Bernotienė ir Lina Kasparienė spalio 25 d. lankėsi Telšių r. Upynos miestelio  ūkininkų Irenos ir Jono Živatkauskų pienininkystės ir gyvulininkystės ūkyje. Išvykos tikslas – supažindinti mokinius su edukacija  „Pieno kelias: nuo žalios žolytės ant baltos staltiesės“, skatinti mokinių domėjimąsi ūkininkavimo galimybėmis Lietuvoje,  ugdyti verslumą, norą vartoti ekologiškus produktus bei skiepyti  pagarbą kaimui ir darbui.

          Mokiniai lankėsi fermoje, stebėjo gyvūnų raidą – nuo kelių dienų veršelio iki suaugusios karvutės.  Ūkininkai Irena ir Jonas Živatkauskai pristatė savo veiklą, papasakojo, kaip atsiranda pienas, kur jis keliauja toliau…

          Vaikai  turėjo galimybę  ne tik klausytis, bet ir stebėti, kaip melžiamos karvutės, girdomi veršeliai, tyrinėti visą fermos darbuotojų darbą, stebėti kompiuterizuotas šėryklas, melžimo aparatus.  Mokiniai kompiuterio ekrane stebėjo informaciją, kiek  karvutė duoda pieno, skaičiavo.  

Su didžiuliu susidomėjimu stebėjo karvių bandą iš Italijos, klausėsi ūkininkų pasakojimo apie itališkų ir lietuviškų karvučių būdą ir elgseną, ieškojo skirtumų ir palyginimų.

          Pilni geros nuotaikos ir puikių įspūdžių sugužėjo į ūkininkų administracines patalpas, kur vaišinosi šaltu pieneliu, bandelėmis, sūriu ir pyragais. Atsidėkodami mokiniai ūkininkams padovanojo piešinį „Karvutės pievoje“.

 

Lina Kasparienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos pradinių klasių mokytoja