2019 m. lapkričio 7 d. Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijoje vyko gamtos mokslų mokinių konferencija ,,Tyrinėjimu pagrįstas mokymasis“, kurioje pranešimus skaitė ir Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos mokiniai.

           Konferenciją atidarė Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė Daiva Jonkienė bei  šios mokyklos IV gimnazinės klasės mokinė Gabrielė Buivydaitė, kuri sudainavo  dainą. Vėliau Šiaulių universiteto Botanikos sodo direktorius Dr. Martynas Kazlauskas skaitė paskaitą ,,Invaziniai augalai ir gyvūnai“, kuri labai sudomino konferencijos dalyvius. Po paskaitos buvo pristatomi Šiaulių r. mokyklų mokinių pranešimai. Mūsų mokyklos mokiniai, padedami vyresniojo biologijos mokytojo Nerijaus Medeišio ir vyresniosios fizikos mokytojos Aurelijos Kiršinienės, parengė ir pristatė net tris pranešimus.  8a klasės mokinė  Eva Pečiulytė perkaitė pranešimą ,,Gamtos mokslų pamokos kitose edukacinėse erdvėse“, kuriame papasakojo apie netradicines fizikos ir biologijos pamokas. 7a klasės mokinė Goda Dijokaitė perskaitė pranešimą ,,Pas ruonius!“, kuriame papasakojo apie integruotą matematikos, biologijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoką, kuri vyko traukinyje maršrutu Pavenčiai – Klaipėda – Pavenčiai, o 8c klasės mokiniai Adrija Kačiušytė ir Nojus Vasiliauskas supažindino su projektu STEAM, vykdytu mūsų mokykloje rugpjūčio – spalio mėn. Po pietų pertraukos vyko edukacinis užsiėmimas ,,Gamtinės medžiagos panaudojimas kūrybiniuose darbuose“, kurio metu konferencijos dalyviai pasigamino atvirukus naudodami akmenukus, šakeles ir kitą gamtinę medžiagą.

          Visi konferencijos dalyviai gavo padėkas, o kaip atminimo dovanėlę parsivežė savo rankų darbo atviruką.

Aurelija Kiršinienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos fizikos mokytoja