Spalio mėnesį aš gavau dovaną – kelionę į Lenkiją. Tapau vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo vertimų ir iliustracijų projekto ,,Tavo žvilgsnis 2019”  viena iš nugalėtųjų. Kelionę laimėjau atlikusi anglų kalbos teksto vertimą, o mane paskatino dalyvauti šiame konkurse anglų kalbos mokytoja Inga Klinauskienė. Į Lenkija važiavau viena, be tėvų ar šios mokyklos mokytojų. Tai  buvo tikras iššūkis man pačiai, bet aš nugalėjau savo baimę ir išvažiavau.

          Kelionėje aplankėme daug įdomių istorinių vietų. Didelį įspūdį paliko  ,,Vilko guolis” – tai A. Hitlerio bunkeriai, jo karių treniruočių vietos, karių  valgyklos, karinių mašinų  saugyklos. Prisiminėme Antrojo pasaulinio karo siaubą. Vėliau važiavome į Šv. Lipkos  vienuolyną, kuriame yra „Šokantys vargonai“ – jie iš tiesų šoko. Kiekviena figūra, buvusi prie vargonų, judėjo, o jų skleidžiama muzika buvo labai graži. Nuvykome ir į Marenburgo pilį, kuri laikoma viena didžiausių pilių pasaulyje, ji  turėjo net ligonių priimamąjį. Aplankėme Antrojo pasaulinio karo muziejų,  kuriame plačiau sužinojau apie šį tragišką istorijos laikotarpį. Mūsų paskutinė stotelė buvo Gdansko miestas. Po jį vaikščiojome vakare, grožėjomės senamiesčiu,  prieplauka, gražiomis bažnyčiomis ir didingais bajorų namais.

          Tai buvo labai įdomi kelionė! Aš daug sužinojau, pamačiau, aplankiau garsias vietas, apie kurias buvau tik girdėjusi. Dėkoju anglų kalbos mokytojai Ingai Klinauskienei už paskatinimą dalyvauti konkurse ,,Tavo žvilgsnis 2019”.

 

Saulė Rakauskaitė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 6b kl. mokinė,

,,Jaunųjų žurnalistų” būrelio narė