Gruodžio mėnesį Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 6b klasės valandėlėje lankėsi viešnios iš  Šiaulių apskrities VMI. Šios įstaigos specialistės Jolita Bublienė ir Kristina Kaktonienė 6b klasės mokiniams vedė užsiėmimą apie mokesčius. Šiaulių apskrities VMI vykdė projektą ,,Aplankyk savo ar savo vaiko mokyklą“. Šios idėjos tikslas – supažindinti mokyklinio amžiaus vaikus su mūsų šalyje esančia mokesčių sistema. Būtent 6b klasėje mokosi Deimantas Kaktonis, tad mama pasirinko sūnaus klasės draugams papasakoti apie mokesčius.

          Šiaulių apskrities VMI darbuotoja Jolita Bublienė mokiniams suprantamai papasakojo, kas yra mokesčiai, kaip Lietuvoje funkcionuoja mokesčių sistema, kam panaudojami surinkti pinigai. Mokiniai taip pat buvo skatinami pamąstyti apie šešėlinę ekonomiką, jiems buvo paaiškinta, kodėl perkant prekę ar apmokant paslaugas būtini kasos kvitai.

          Renginio pabaigoje visi moksleiviai buvo apdovanoti VMI suvenyrinėmis liniuotėmis, atšvaitais. Labai džiugu, kad mokinių tėveliai patys pasisiūlo pravesti įdomų ir naudingą užsiėmimą savo vaikų klasės draugams.

Alina Šimkevičienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja