Susitikimas su rašytoja Kotryna Zyle

 

          Vasario 6 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos mokiniai turėjo galimybę susitikti su talentinga jauna rašytoja Kotryna Zyle. Ji mums pristatė savo naują knygą ,,Sukeistas“, skirtą paaugliams. Šios knygos turinys susijęs su Užgavėnėmis. Mokiniams rašytoja paaiškino, kaip jai kilo mintis sukurti knygą. Tikslas – atgaivinti senąsias Užgavėnių tradicijas, kurios yra labai įdomios. Net Venecijoje vykstantys karnavalai yra giminingi mūsų Užgavėnėms.

          Kotryna Zylė savo knygoje vartoja  kasdieninės jaunimo kalbos žodžius, kurie gali ir šokiruoti. Rašytoja paaiškino, kad tokie žodžiai iš tiesų egzistuoja, juos vartoja žmonės, todėl ir knygos veikėjai taip kalba. Ji pavaizdavo šiuolaikinius jaunus žmones, kurie siekia kažkuo išsiskirti. Tai nėra yda, o privalumas. Pagrindiniai veikėjai – Gedas ir Gabija.  Taip pat knyga suteikia žinių apie mitologines būtybes, daugiausiai apie laumes.

           Kotryna Zylė pati ir iliustravo knygą. Visi paveikslėliai yra raudonos spalvos, labai simboliški, juos iš pirmo žvilgsnio sunku suprasti. Norėdama aprašyti viską labai tiksliai, rašytoja bendravo  ir su gydytojais ligoninėje, net su klimatologu.

           Rašytoja Kotryna Zylė vieną knygą padovanojo mūsų mokyklos bibliotekai, tad visi susidomėję mokiniai galės ją perskaityti.

 

Milana Bulkšaitė,

6b klasės mokinė, ,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė