6b klasės 7 mokinės (Dorotėja Tamošaitytė, Milana Bulkšaitė, Inesa Sparvelytė, Emilija Stravinskaitė, Beatričė Smilgytė, Edilija Drąsutytė ir Meda Rakymaitė), paragintos anglų kalbos mokytojos Ingos Klinauskienės ir klasės auklėtojos Alinos Šimkevičienės, nusprendė savo laiką skirti VšĮ ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“. Pirmiausia mokinės ir mokytojos, pakviestos šio centro direktorės Virginijos Norvaišienės, dalyvavo projekto ,,Buvimas kartu ,,kiTaip“ baigiamojoje konferencijoje ,,Savanorystė ir socialinis verslumas“, skirtoje Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Konferencija vyko Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje lapkričio 29 dieną. Mokinės, išklaususios įvairių pranešimų apie savanorystę ir bendravimą su žmonėmis, turinčiais tam tikrų negalių, apsisprendė dalyvauti savanoriškoje veikloje – bendrauti su VšĮ ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojais.

          2020 m. pradžioje buvo pasirašyta Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos bendradarbiavimo sutartis su Kuršėnų VšĮ ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“. Minėtos mokinės kartu su klasės auklėtoja ir anglų kalbos mokytoja Inga Klinauskiene kas mėnesį vyko į ,,Dienos centrą“ praleisti valandą su ten ugdomais asmenimis. Planų būta daug, tačiau juos įgyvendinti sutrukdė Lietuvoje įvesta karantino situacija. Bendra veikla su žmonėmis, kurie reikalauja ypatingo dėmesio, ne tik praturtino mokinių socialinio bendravimo patyrimą, bet ir atskleidė įvairias jų žmogiškas savybes. Kelios mokinės panoro pasidalinti savo įspūdžiais.

 

          ,,Pirmą kartą, vykstant į šį centrą, žinoma, jaučiau jaudulį dėl to, kad nežinojau, kaip mes bendrausime. Manau, kad dalyvauti bendrose veiklose man sekėsi, draugiškai sutarėme su ,,Dienos centro“ lankytojais. Po pirmo kartu praleisto užsiėmimo buvo labai gera širdyje, atrodė, kad padariau milžinišką naudingą darbą, ir nekantriai laukiau kito mūsų susitikimo.  Viena mano bendraklasė sakė, kad išėjus iš ,,Dienos centro“ negali nesišypsoti, jautiesi prasmingai praleidęs laiką“(Beatričė Smilgytė, 6b kl. mokinė).

 

          ,,Mūsų 6b klasės 7 mokinės nusprendė išbandyti savo jėgas savanoriaudamos. Tokiai veiklai kaip savanorystė  reikia mokėti ne tik mandagiai bendrauti, bet ir suprasti žmogų, kuo jis  yra kitoks, kaip gali jam padėti. Pirmą kartą mes susipažinome su ,,Dienos centro“ lankytojais per konferenciją ,,Buvimas kartu kiTaip“. Ten buvo eksponuojami nuostabūs šio centro lankytojų darbeliai, kurie mus labai sužavėjo ir nustebino. Dalyvaudama įvairiose veiklose pastebėjau, kad ,,Dienos centrą“ lankantys žmonės yra labai malonūs, draugiški, aktyvūs. Man įsiminė užsiėmimas, kaip iš smulkių karoliukų visi vėrėme trispalvius angeliukus. Tokie rankdarbiai puikiai sekasi šio centro lankytojams ir mes dažnai sulaukdavome pagalbos iš jų. Aš labai džiaugiuosi galėdama kažkam praskraidinti dieną, naudingai praleisti laiką“ (Milana Bulkšaitė, 6b kl. mokinė).

 

Alina Šimkevičienė,

 

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja