Pagerbti Kuršėnuose gyvenę žydai

 

 

          Rugsėjo 22 dieną 6a klasės mokiniai su istorijos mokytoju Gitanu Mikniumi vyko į Pavenčius pagerbti Kuršėnuose gyvenusių žydų, kurie buvo nužudyti per holokaustą. 2020 metai paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, todėl mokiniai turi susipažinti su šios tautybės žmonių, gyvenusių mūsų gimtajame mieste,  istorija ir likimu. Šeštokai prie žydams skirto atminimo paminklo iš kankorėžių išdėliojo žodį ,,Kuršėnai“ lietuvių ir jidiš kalba (,,Kurshany“).

          Mokytojas Gitanas Miknius papasakojo, kad žydai atvyko į Lietuvą jau XI-XII amžiuje, jie darniai gyveno kaimynystėje su kitų tautų žmonėmis.  XX a. žydų tautai iškilo didžiulis pavojus. 1941 metais birželio 21 dieną prasidėjo Antrasis Pasaulinis karas ir pirmieji žydai buvo sušaudyti jau trečiąją karo dieną Gargžduose. Kuršėnų žydus vežė į Pavenčiuose įkurtas sunkiųjų darbų stovyklas, vadinamuosius getus,  jie dirbo čia iki 1944 metų sausio 30 dienos. Stovyklos žydai buvo sušaudyti netoli Kuršėnų, ten, miškelyje, dabar taip pat yra jiems skirtas atminimo paminklas.

          Mums, mokiniams, reikia žinoti savo gimtojo miesto, čia gyvenusių tautų istoriją, kuri yra ne tik garbinga, bet ir tragiška.

 

Patricija Stugytė, 6a klasės mokinė,

,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė