Projektas ,,Kuriu ir programuoju“

           Spalio 10-25 dienomis Europoje vyko ES programavimo savaitė. Mokyklos inžinerinių 1a, 2b, 3a ir 4c klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Dianos Bernotienės, Rimos Kudrevičienės, Almos Baltutienės ir Daivos Samuilienės, prisijungė prie šios tarptautinės iniciatyvos ir įgyvendino projektą „Kuriu ir programuoju“.

          1–3 klasių mokiniai susipažino su „Blue-Bot“ roboto galimybėmis. Spalvingi ir lengvai valdomi mažieji robotukai padėjo mokytis šifravimo,  problemų sprendimo bei programavimo pradmenų. Mokiniai mokėsi nustatyti daiktų vietą lentelėje, suprato eilės ir stulpelio sąvokas bei programavo robotuką „Blue-Bot“ nukeliauti prie  lentelėje išdėstytų  figūrų.  

          3a klasės mažieji ugdytiniai, žaisdami įvairius ratelio žaidimus, programavo robotuko žingsnius, kad mažasis robotukas rastų kelią  iki pasirinkto mokinio. Mokiniai programavimo pagrindų mokėsi ne tik mokykloje, bet ir mokyklos kieme, namuose, Kurtuvėnų regioninio  parko   erdvėje, kur ne tik grožėjosi rudenine gamta, bet ir   braižė lenteles, rašė programas, kad galėtų surasti padėtą daiktą, kankorėžį, akmenuką, kamuolį.

          2–4 klasių mokiniai informatikos pagrindų mokėsi Daugėlių pušyne. Vyresnieji mokė mažesniuosius. Mokiniai, naudodami kompasus, žemėlapius, ieškojo pažymėto punkto, radę fotografavo ir siuntė nuotraukas mokytojai. Grįžę analizavo rezultatus ir rodyklėmis braižė  nueitą kelią.

          1a klasės mokiniai, naudodami CodeMonkey edukacinę žaidimų aplinką, mokėsi kurti algoritmus, kurie galėtų pajudinti veikėją.

          Mokytoja Daiva Samuilienė aktyviai organizavo ,,Robotikos“ užsiėmimus ir į juos įtraukė įvairių klasių ugdytinius. Mokiniai, naudodami  konstruktorių  Wedo 2.0, konstravo sunkvežimį -kraną, atliko programavimo užduotį, kad sunkvežimis-kranas pakeltų skirtingų dydžių krovinius. 

          Įgyvendintos veiklos skatino mokinių kūrybiškumą bei komandinį darbą. Ugdytinius sužavėjo programavimo paslaptys bei kitos su juo susijusios veiklos.

 

Diana Bernotienė, Rima Kudrevičienė, Alma Baltutienė, Daiva Samuilienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos pradinių klasių mokytojos