Projektas ,,80 oranžinių liepsnelių“, skirtas mokyklos jubiliejui

          Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 3b ir 3c klasių mokiniai jau antrus metus iš eilės  pakvietė mokyklos bendruomenę įsitraukti į projektą „Rudens šviesa moliūguose“.  Šiais metais jis buvo skirtas mūsų mokyklos 80–ajam gimtadieniui ir vadinosi „80–oranžinių liepsnelių“.

          Į pagalbą pasitelkę tėvelius, senelius, broliukus ir sesutes mokiniai skaptavo moliūgus, fotografavo, filmavo darbo eigą, o spalio 19 d. atgabentais moliūgų  žibintais papuošė mokyklos aplinką. Kiekvieną rytą ir vakarą net 134 žibintų šviesa džiugindavo ne tik tėvelius, mokinius, mokyklos darbuotojus, bet ir aplinkinius gyventojus, praeivius.

          Prie projekto savo kūrybinėmis idėjomis, veikla, sveikinimais prisijungė progimnazijos socialiniai partneriai – VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ su savo ugdytiniais.

          Šis projektas buvo pradėtas pavasarį, kai mokiniai namuose pasodinę moliūgą stebėjo jo vystymąsi nuo sėklelės iki vaisiaus. Nors karantinas sutrukdė atlikti kai kurias suplanuotas tiriamąsias veiklas, bet mokiniai daug sužinojo apie moliūgus.  Juk jiems užauginti reikia net 6 -7 mėnesių! Moliūgas gali sverti nuo kelių šimtų gramų iki keliasdešimties  kilogramų, šios daržovės skiriasi ne tik forma, bet ir spalva, skoniu. Vaikai per vasarą mokėsi rūpintis augalu, suteikti jam tinkamas augimo sąlygas.

          Spalio 19 – 23 dienomis moliūgo tema buvo integruojama į daugumą pamokų. Mokiniai skaičiavo moliūgus, matavo jų dydį, svorį, apžiūrėję formas, kūrė piešinius, aplikacijas, dalinosi patiekalų receptais, kūrė pasakojimus, istorijas.

          Dėkojame visiems, aktyviai įsitraukusiems į šį projektą, padėjusiems papuošti mokyklą. Tikimės, kad žibintų šviesa sušildė visus ir sukūrė jaukią rudeninę nuotaiką.

 

Ilona Einingienė, Miglė Petrauskienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos pradinių klasių mokytojos