Šventė, skirta Lietuvai

 

          Artėjant Kovo 11-ajai, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos bendruomenę pakvietė nuotolinis renginys ,,Lietuva brangi“. Šventė buvo skirta ne tik Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, bet ir geriausiam progimnazijos aštuntokui tradiciškai įteikti profesoriaus Konstantino Mateckio premiją.

          Šventės, skirtos Lietuvai, dalyvius eilėraščių posmais džiugino Šiaulių rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Ir žodžiai turi sparnus“ laureatės – mūsų mokyklos ugdytinės: Paulina Gaučiūtė (2c kl.), Rusnė Kudrevičiūtė (4c kl.), Vakarė Smilgytė (3b kl.). Dainą ,,Malda Lietuvai“ atliko Kuršėnų meno mokyklos auklėtiniai, vadovaujami mokytojos Hanos Mockienės.

          Renginio vedėja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė šventės pradžioje išsakė mintį, kad Lietuva – tai viskas, ką mes turime, o mes – tai viskas, ką turi Lietuva. Nuo mūsų dabartinių pastangų priklauso būsimi gimtosios šalies įvykiai. Jaunoji karta kurs ateities Lietuvą, todėl labai smagu pasidžiaugti išsilavinusiais, patriotiškais mokiniais ir jų kūrybiniais darbais, skirtais tėvynei. 

          Tradiciškai šioje šventėje dalyvavo mūsų mokyklą baigęs profesorius Konstantinas Mateckis. Sveikindamas mokyklos bendruomenės narius, profesorius pabrėžė, kad sunkiai iškovota Lietuvos laisvė ir tėvynė klestės, jei kasdien nuoširdžiai dirbsime jos labui taip, kaip giedame Lietuvos himne. Šia proga profesorius mokykloje esančiam jo vardo dailės kabinetui padovanojo meno kūrinį – skulptūrą.

          LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė perdavė Rimos Baškienės, taip pat mūsų mokyklą baigusios mokinės,  nuoširdžius sveikinimus. Ada Grakauskienė teigė, kad Lietuvą kiekvienas suvokiame skirtingai, bet visi mylime ją. Mokiniai savo meilę tėvynei parodo savo darbais. Giedrė Karkalienė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja, tardama sveikinimo žodį mokyklos bendruomenės nariams, pabrėžė, kad Lietuvos laisvė mums suteikė ne tik daug galimybių, bet ir atsakomybę. Turime būti vieningi, kad galėtume auginti, kurti ir puoselėti Lietuvą.

          Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos direktorė Auksė Rasilavičienė teigė, kad labai svarbu jausti Lietuvą širdyje. Ji džiaugėsi, kad klausant jaunųjų dainininkų ir deklamatorių yra jaučiama, kad jaunoji karta myli ir gerbia savo tėvynę. Direktorė pristatė 3 aštuntų klasių merginas, kurios pretendavo į profesoriaus Konstantino Mateckio premiją: tai Patricija Norkutė (8a kl.), Goda Dijokaitė (8a kl.), Saida Spulginaitė (8b kl.). Visos kandidatės vertinimo komisijos nariams atrodė lygiavertės, jos – kūrybingos, aktyvios mokyklos bendruomenės gyvenime, išsiskiriančios savo pomėgiais, kūrybine raiška, puikiais mokymosi rezultatais asmenybės. Tačiau, atsižvelgiant į profesoriaus Konstantino Mateckio premijos skyrimo nuostatus, premija skiriama vienam mokiniui. Šiemet ją laimėjo 8b klasės mokinė Saida Spulginaitė. Visoms konkurse dalyvavusioms mokinėms skirtos ir mokyklos dovanos.

          Šventės ,,Lietuva brangi“ dalyvius nudžiugino pradinių klasių ir PUG ugdytinių virtuali paroda ,,Aš – mažasis Lietuvos pilietis“. Mokinių kūrybiniai darbai, skirti Lietuvai, nustebino išradingumu ir įvairumu: tai piešiniai, eilėraščiai, lipdiniai, popieriaus lankstiniai, netgi iš sniego nulipdytas senis besmegenis, pasipuošęs Lietuvos vėliavos spalvomis.

          Renginio pabaigoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė, sveikindama visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena,  mokyklos bendruomenės narius  ragino kasdien kurti dovanas Lietuvai – gerus darbus vienas kitam, miestui, šaliai.

 

Alina Šimkevičienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja