Kaip gimė ,,Didysis velykinis margutis”?

 

          Velykos – pavasario atgimimo  šventė.  Jos laukdami Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos pradinių klasių mokiniai įsitraukė į ,,Labdaros ir paramos fondo”  ,,Švieskime vaikus” organizuotą projektą ,,Didysis margutis”. 

          Klasių mokytojos  smagiai ir žaismingai padėjo vaikams suvokti, kad Velykų esmė – ne tik marginti kiaušiniai, kad ir kokie gražūs jie būtų, bet ir tai, kad ši šventė yra labai sena,  kurią švenčia krikščionys. Integruotų pamokų metu buvo aptartos Velykų laikotarpio senosios lietuviškos tradicijos, margučių dažymo būdai, prisiminti įvairūs linksmi žaidimai. Vaikai kartu su mokytojomis sukūrė daug nuostabių ,,Velykinių kompozicijų”. Vieni margino kiaušinius, kiti kūrė stalo dekoracijas, lipdė iš plastilino, karpė, klijavo, konstravo, pynė…

          Šiame kūrybiniame procese dalyvavo ir mokiniai, dirbantys nuotoliniu būdu, nes savo sukurtus darbus reikėjo nufotografuoti ir atsiųsti mokytojoms.

          Dauguma nufotografuotų darbelių buvo patalpinti į ,,Didįjį velykinį Margutį”, kuris iškeliavo projekto organizatoriams.

          Velykos – vilties, tikėjimo ir prisikėlimo šventė. O gauti dovanų – visada malonu. Prizas už dalyvavimą projekte – 70 gražių, spalvingų, vaikiškų knygučių.

          Renginį padėjo suorganizuoti mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė  bei pradinio ugdymo mokytojos Alma Baltutienė ir Rolanta Leškauskienė.

 

Alma Baltutienė, Rolanta Leškauksienė

 

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos